Pazar'dan Beri Solunum Cihazına Bağlı!

Yakalandığı koronavirüs hastalığı nedeniyle tedavisi Bodrum Acıbadem Hastanesi yoğun bakım ünitesinde süren Bodrum Belediyesi geçmiş dönem başkanı Mehmet Kocadon’un pazar gününden beri entübe edilerek solunum cihazına bağlı olduğu öğrenildi. Mehmet Kocadon'un sağlık durumu ile ilgili son bilgileri ağabeyi BODTO Başkanı Mahmut Kocadon paylaştı.

Pazar'dan Beri Solunum Cihazına Bağlı!

Eski Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Şahbaz Kocadon ile kızları İpek ve Zeynep Kocadon geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmıştı. Bir süre evde tedavi gören Kocadon çifti, sağlık durumlarının olumsuz seyretmesi üzerine Acıbadem Hastanesi’nde tedavi altına alınmışlardı. Hastanedeki tedavisinin 2. gününde kan oksijen seviyesi düşük seyreden Mehmet Kocadon'un tedavisi yoğun bakım ünitesinde sürdürülmeye başladı.

Eski başkanın tedavisi devam ederken, ağabeyi Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, kardeşinin son durumu ile ilgili bilgiler vererek şunları söyledi:

“Mehmet ve ailesi hepsi bir anda pozitif oldular. Önce eşi hastaneye yattı. Çocuklar da İstanbul’a gitmişlerdi onlar da orada karantinaya girdiler. Mehmet evde karantinadaydı. Daha sonra doktorların tavsiyesi ile ne olur ne olmaz diye hastaneye gitti. 2 gün hastanede yattı. Kandaki oksijen oranı yüzde 88’e düşünce tedbir amaçlı solunum cihazına bağlayalım, 4-5 gün sonra yapacağımız işi şimdiden yapalım da erken yol almış olalım dediler. Dün itibariyle solunum cihazına verilen oksijeni yüzde 60 azalttılar. Bu sabah daha güzel bir haber aldık. Bugün takılmış olan cihazı öğleden sonra Mehmet’ten çıkaracaklar. Herhalde 2-3 gün içinde normal odaya geçecek. Pazar gününden bu yana makineye bağlı olarak yoğun bakımdaydı. Öğleden sonra değişiklik olmazda cihazı çıkaracaklar. Eşi ve 2 kızı negatife döndü. Onlar da yarın eve dönecekler. Herhalde Mehmet’i de 10 gün içinde eve göndereceğiz. Gelişmeler iyi. Mutlu oluyoruz.”

Doktorların koronavirüs ile ilgili ciddi tecrübeye sahip olduklarının altını çizen Kocadon, sözlerine şöyle devam etti:

“Artık 4-5 gün sonra yapılacak şeyi şimdiden yapınca, erken tedbir alınca gerçekten kolay mücadele ediliyor. Umarım Mehmet en kısa zamanda aramıza katılır. Telefonla çok konuştuğu için doktorlar telefonuna el koydu. O yüzden şu anda telefonu kapalı.”

Annelerinin de Kasım ayında covid-19’a yakalandığını dile getiren Mahmut Serdar Kocadon, “O 89 yaşında olmasına karşın bu süreci evde geçirdi. Gayet iyi. Bir problem yok” dedi.