Pazartesi Eğitime Hazır Olacak

Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu deprem güçlendirmesi sonrası yapılan tadilat ile eğitim öğretime hazır hale getiriliyor.

Pazartesi Eğitime Hazır Olacak

Konacık Mahallesi’ndeki anasınıfı ve ilkokul toplam 360 öğrencinin eğitim gördüğü Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu'nun, deprem tadilatının ardından eğitim öğretime hazır hale getirilmesi için çalışmalar başlatıldı. 

20 Eylül Pazartesi günü faaliyete geçmesi planlanan okulda öğretmenler, veliler ve Bodrum Gönüllüleri grubu tarafından temizlik çalışması başlatıldı. Bodrum Belediyesi’nin de destek verdiği çalışmada sıralar, masalar, panolar sınıflara yerleştirildi. Okul bahçesinin temizliği içinde çalışma başlatıldı. 

Bodrum Gönüllüleri kurucu Koordinatörü Taner Akbal, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Av. Haluk Ersoy ve Serkan İmamoğlu ve Bodrum Gönüllüsü dostlarımızla birlikte okulun eğitime hazırlanmasına katkıda bulunmak istedik. Kısmetse Pazartesi eğitim başlayacak. Bizim grubumuzda sanatçı dostlarımız da var. Okul binasının cephesine Atatürk ile çocuklar ve gençlerin portresini resmetme projesi sunduk. Okul içerisindeki boş alanda Genç Liderler ve Girişimciler Derneği Bodrum Şubesi’nden arkadaşlarımızla birlikte ata tohumu yetiştirme önerimiz oldu. Bunun gibi fikirlerle okula daha çok katkımız olmasını istiyoruz” diye konuştu.