Peksimet Çocuk Kütüphanesi İçin Kermes

Bodrum’da gerçekleştirilen kermesten elde edilen gelir, “Peksimet Çocuk Kütüphanesi”ne bağışlandı. 

Peksimet Çocuk Kütüphanesi İçin Kermes

Bodrum’da gerçekleştirilen kermesten elde edilen gelir, “Peksimet Çocuk Kütüphanesi”ne bağışlandı. 

“Bodrum Sanat” adlı platform tarafından Kumbahçe Sahilindeki “Kumbara” adlı mekanda gerçekleştirilen Anneler Günü kermesinde açılan stantlar, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. El emeğiyle yaptıkları hediyelik ürünleri satışa sunan vatandaşlar, elde edilen gelirleri “Peksimet Çocuk Kütüphanesi”ne bağışladı. 

Stant kiralarının tüm gelirleri ise yine öğrencilerin ihtiyaçları için ayrıldı. Sergiledikleri ürünle ile yerli ve yabancı turistlerin de yoğun ilgisini çeken stantlar önümüzdeki hafta başına kadar açık kalacak. 

Emekli ekonomist Güler Sümer çocuklar için böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek “Peksimet Kütüphanesi, Gümüşlük yolu üzerinde küçük bir köyde yer alıyor. 200 civarında çocuk taşımalı eğitimle civar okullara gidiyor. Köydeki çeşitli olanaklardan yoksunlar. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak burada çeşitli kurslar aktiviteler yapıyoruz. Desteğe ihtiyacımız olduğunu duyan Kumbara, Bodrum Sanat bize bu etkinliği düzenledi. Buradan elde edilecek gelirle daha büyük bir kütüphane, çocukların daha çok kitap ve çeşitli araçlara ulaşması sağlanacak” dedi.

Etkinliği hazırlayan Başak Balın ise etkinlikten elde edilecek gelirlerle öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade ederek “Yardıma muhtaç çocukların daha iyi bir eğitim alabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Onlara bağışlarımızı yapıyoruz. Daha çok okusunlar, daha çok öğrensinler diye uğraşıyoruz” şeklinde konuştu.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Mehtap Aydoğar da 3 ay boyunca yapılan tüm etkinliklerde elde edilen gelirlerin bir kısmını yardıma muhtaç çocukların okuması için bağışlayacaklarını açıkladı.