PERFORMANSLARI YOĞUN ALKIŞ ALDI

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla İl Birinciliği Yarışması Bodrum’da yapıldı....

PERFORMANSLARI YOĞUN ALKIŞ ALDI
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla İl Birinciliği Yarışması Bodrum’da yapıldı. Yarışmada ekiplerin performansı izleyenlerden yoğun alkış aldı.

Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada, minikler geleneksel düzenlemesiz dalda Bodrum Folklor Araştırma Derneği, yıldızlar geleneksel düzenlemesiz dalda Ortakent Yahşi Gençlik Spor Kulübü, minikler geleneksel düzenlemeli dalda Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü, yıldızlar geleneksel düzenlemeli dalda Bodrum Folklor Araştırma ve Turizm Derneği, gençler geleneksel düzenlemeli dalda Ortakent Yahşi Gençlik Spor Kulübü ve büyükler geleneksel düzenlemeli dalda Yalıder Gençlik Spor Kulübü mücadele etti.

Organizasyonda öğrenciler sahneye "Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyoruz" pankartı ile seremoniye çıktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Cem Kaytan, geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ’ı anarak “Değerli dostumuz, halkoyunlarına gönül vermiş sevgili ağabeyim İsmail Altındağ’ın ani vefatı bizi çok derinden üzdü. Sayın Altındağ’ın ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Yarışmada ekiplerin performansı yoğun alkış aldı. 6 kulüp, 19-21 Nisan 2018 tarihleri arasında Muğla'da yapılacak Grup yarışmasında Afyon, Uşak, Balıkesir ve Kütahya il birincileri ile yarışacak.