PİJAMALI ADAMLAR GÜLDÜRÜP, DÜŞÜNDÜRÜYOR...

Necmi Yapıcı'nın yazıp yönettiği "Pijamalı Adamlar" oyunu önceki akşam Nurol Kültür...

PİJAMALI ADAMLAR GÜLDÜRÜP, DÜŞÜNDÜRÜYOR...
Necmi Yapıcı'nın yazıp yönettiği "Pijamalı Adamlar" oyunu önceki akşam Nurol Kültür Merkezi'nde Bodrum izleyicisiyle tekrar buluştu.

Kadrosunda Necmi Yapıcı'nın yanısıra Faruk Sofuoğlu, Ceyhun Fersoy, Cem Aksakal, Murat Ergür, Ufuk Yapıcı ve Erdem Baş gibi Türkiyenin tanınmış tiyatrocularını barındıran oyun, günümüz şartlarından dolayı akıl hastası olanların, akıl hastanesinde yaşadıklarını konu ediyor. "İçerdekiler mi akıllı, yoksa dışarıdakiler mi'" sorgusunun yapıldığı oyun altı bölümden oluşuyor.

45. kez sahnelenen "Pijamalı Adamlar", Bodrum'da ikinci kez sahnelendi. OASİS Nurol Kültür Merkezinde sahnelenen oyun, salonun yarısına yakınını dolduran Bodrumlu tiyatroseverler tarafından keyifle izlendi.

Oyun öncesi sorularımızı yanıtlayan "Pijamalı Adamlar" tiyatrosunun oyuncuları Bodrum seyircisi ile ikinci kez buluşmanın heyecanını yaşadıklarını dile getirerek şunları söyledi:

"Bu bizim 45. oyunumuz. En son Edremit'te oynamıştık. Bodrum'da ikinci oyunumuz bu. Daha önce de oynamıştık. İnşallah seyirci yine beğenecek. Bir akıl hastanesinde geçen olayların anlatıldığı oyunun konusu şöyle; Tımarhanedekiler başta Türkiye şartlarından ve daha birçok sebepten dolayı delirmiş. Akıl hastalarından birisi de tiyatrocu. Günümüz Türkiye'sindeki bir çok konuyu eleştiren oyunlar yazmışlar ve oyunuyorlar. Bölüm bölüm kabare tarzında bir oyun. Eğlenceli bir komedi. Kabare olduğu için hicivlerimiz var. Buradan sonra İstanbul'a gideceğiz. Bu ayın 30'unda Kozyatağı'nda bir oyunumuz var, 31'inde Brüksel, 1 Şubat'ta Paris, 14 Şubat'ta da Nürnberg'de oynayacağız. Bizim tiyatro yurtiçinde ve yurtdışında Türkiye'nin en çok oynanan tiyatrosu. Sadece "Pijamalı Adamlar" değil bir de "Benimle Delirir misin'" adlı oyunumuzda var. Bu oyunu dört yıldır oynuyoruz, 400 oyunu geçtik. "Pijamalı Adamlar"da da bu sayıyı yakalamak istiyoruz"

Altı bölümden oluşan "Pijamalı Adamlar" oyunu Bodrumlu tiyatroseverler tarafından oldukça beğeni topladı.