Pilge'nin Heykel Sergisi Açıldı

Tiyatro, sinema ve heykel sanatçısı Güliz Pilge’nin heykel sergisi Bodrum’da açıldı.

Pilge'nin Heykel Sergisi Açıldı

Tiyatro, sinema ve heykel sanatçısı Güliz Pilge’nin heykel sergisi Bodrum’da açıldı.

Bodrum Deneme Sahnesi’nde çalışmalarını sürdüren Güliz Pilge’nin 26 eserinin yer aldığı sergi, TRAFO Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı.

Sanatçının, terracota çamuru, alçı, çimento, dantel, kadife gibi malzemelerden ürettiği eserlerden oluşan serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılışında Kent Haber’e konuşan Güliz Pilge, “Sergide 26 tane eserim var. Bunları 2’ye böldüm. Terracota malzeme ile çalıştığım heykelleri başka bir bölüme koydum. Diğerleri de kavramsal işlerim. Biraz daha hazır malzeme ile çalıştığım, hazır nesne ile çalıştığım işler. Ama her iki tarafın dili de aslında bir noktada birleşiyor. Her zaman benim gitmek istediğim doğrultu olan insanda birleşiyor. İnsanın duygusunu, çaresizliğini. Bazen biz zalimliği ile canımızı yakan, bazen onurlu duruşuyla gurur duymamızı sağlayan davranış biçimlerinden etkilenerek yaptığım işler. Bu noktada sadece bana çarpan sosyal anlamda bana çarpan yansımalarını burada sergimde paylaşmaya çalıştım” dedi.

Sergisindeki eserlerin çoğunu bir buçuk aylık bir çalışma ile hazırladığını dile getiren Güliz Pilge, “26 eserin 16 tanesi bir buçuk aylık bir dönemde çıktı. Diğerlerini daha önceki dönemlerde yaptım. Bunların bazılarını revize ettim” diye konuştu.

Sergi, 16 Ekim tarihine kadar gezilebilir.