Pitbullunu Saldırtıp, Tekmeledi!..

Marmaris'te bağlı köpeğe pitbullunu saldırtarak tekmeleyen kişi güvenlik kamerasına yansıdı. Köpeğine el konulan kişiye, "tehlike arz eden hayvanları üretmek ve sahiplenmek" suçundan da 9 bin 563 lira ceza kesildi.

Pitbullunu Saldırtıp, Tekmeledi!..

Marmaris'te, iş yeri önünde zincirle bağlı köpeği bir kişinin darp etmesi ve pitbull cinsi köpeğini saldırtması güvenlik kamerasınca kaydedildi. 

Muhammet Akkuş, "Cane Corso" cinsi "Ateş" isimli köpeğini Taşhan Sanayi Sitesi'ndeki iş yerinin önüne bağlayarak evine gitti. Sabah geldiğinde yerdeki kanları gören ve köpeğinin yaralandığını fark eden Akkuş, iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Akkuş, kayıtlarda köpeğine bir kişinin köpeğini saldırttığını, ardından da hayvanı tekmelediğini gördü.

Köpeğini veterinerde tedavi ettiren Akkuş, daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığına giderek şikayetçi oldu. Saldıran köpeğin sahibi K.Ö'ye ulaşan jandarma ekipleri, pitbull cins köpeğe el koyarak hayvan barınağına teslim ettirdi. 

Marmaris Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından köpeğin sahibine "tehlike arz eden hayvanları üretmek ve sahiplenmek" suçundan da 9 bin 563 liralık idari ceza uyguladı.

Sosyal medyada paylaşılan ve hayvanseverlerin tepki gösterdiği görüntülerde, pitbull cinsi köpeğin zincire bağlı köpeğe saldırdığı daha sonra bir kişinin gelerek zincirli hayvanı tekmelediği yer alıyor.


Muhabir: Sabri Kesen