PKK'LI TERÖRİST KEŞİF YAPARKEN YAKALANDI !

Bodrum‘da polisin takibe aldığı ve düzenlediği nefes kesen bir operasyonla yakaladığı...

PKK'LI TERÖRİST KEŞİF YAPARKEN YAKALANDI !
Bodrum‘da polisin takibe aldığı ve düzenlediği nefes kesen bir operasyonla yakaladığı teroristin kaldığı pansiyon odasında, 2 kilo 140 gram A-4 patlayıcı ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, olay Barlar sokağı olarak bilinen Cumhuriyet caddesinde gece yarısında meydana geldi. Polisin daha önceden takibe aldığı bir kişiyi yakalayarak gözaltına almasının ardından, şüphelinin kaldığı pansiyon odasında yapılan aramada 2 kilo 140 gram A-4 patlayıcı ele geçirildi.

Pansiyonda yapılan aramalar sırasında bombanın patlatılmasına karşı önlem olarak jammer cihazı da (sinyal bozucu) kullanılırken, Leydi isimli bomba arama köpeğide görev aldı.

Kaldığı pansiyon yakınlarında yürürken gözaltına alınan ve üzerinden bomba düzeneğinde kullanılacağı ileri sürülen kablolar çıktığı öğrenilen zanlının, Hakkari‘den, Van‘a ve oradan Gaziantep‘e geçtiği, buradan da bir yolcu otobüsü ile Bodrum‘a geldiği anlaşıldı. Terör örgütü PKK üyesi olduğu iddia edilen zanlı, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü‘nde sorgulandı. Buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından, operasyonda görev alan Muğla Emniyet Müdürlüğü özel harekat şube müdürlüğünde görevli tim personeli eşliğinde Muğla‘ya gönderildi.

Olayın yaşandığı bölgedeki esnaflar, caddede bir anda hareketlenme olduğunu ve polisin yakalamış olduğu bir kişiyi sivil ekip otosu ile uzaklaştırdıklarını söyledi. Olayın içeriği hakkında geniş bilgiye sahip olmadıklarını belirten esnaf, patlayıcıyla ilgili duyumlarına dayanarak "Polisimizin büyük bir başarıya imza attığını düşünüyoruz" şeklindeki ifadelerle düşüncelerini dile getirdiler.

Muğla‘dan Antalya‘nın Kemer ilçesine götürüleceği belirtilen zanlının, Kemer ilçesinde 28 Ağustos 2011‘de meydana gelen patlamanın da faili olduğu üzerinde duruluyor.Olayla ilgili soruşturma sürüyor.