Plaj Çalışanlarından Bekleme Eylemi!..

Bodrum’daki bir beach cluba ulaşan yol araç trafiğine kapatıldı. Beach clubın işletmecileri ve çalışanları duruma tepki gösterirken, polis ekipleri bölgede güvenlik önlemleri aldı. 

Plaj Çalışanlarından Bekleme Eylemi!..
Bodrum’daki bir beach cluba ulaşan yol araç trafiğine kapatıldı

Bodrum’daki bir beach cluba ulaşan yol araç trafiğine kapatıldı. Beach clubın işletmecileri ve çalışanları duruma tepki gösterirken, polis ekipleri bölgede güvenlik önlemleri aldı. 

Eskiçeşme Mahallesi Bardakçı mevkisinde faaliyet gösteren Bi Beach adlı işletmeye ulaşan yol, özel mülk olduğu gerekçesiyle bir süre önce kapatılmıştı. Bunun üzerine işletmeye başka bir yerden ulaşım sağlanmaya başladı. Bugün sabah saatlerinde de Bodrum Belediyesi zabıta ekipleri gelerek beach cluba ulaşan yolu bariyerlerle kapattı. Bariyerler yolu araç trafiğine tamamen, insan geçişine ise kısmen kapatıyor. 

Duruma tepki gösteren beach club işletmecileri ve çalışanları bölgede bekleme eylemine başladılar. Bir süre sonra polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, işletme yetkilileri ve çalışanlarını ikna etmek için çaba harcadı. 

Bi Beach adlı işletmenin avukatı Ufuk Kıran, işletmeye ulaşan yolun hemen yanlarından otel yetkililerinin isteği doğrultusunda kapatıldığını iddia ederek, “Bu otelin yetkilileri yıllardan bu yana kimseyi sahile sokmuyorlardı. Sadece onların istediği kişiler girebiliyordu. Ben Kaymakamlığa ve Belediye Başkanlığına başvuruda bulundum ve o gördüğünüz kapıların hepsi kararla yıkıldı. Ama belediye başkanı değiştikten sonra şöyle bir olayla karşılaştık. Bu kıyıyı insan geçemeyecek şekilde kapattılar. Bu otel yetkilileri de ‘Biz 1 Milyar dolarlık aileyiz, istediğimiz yaptırtırız’ diye bana kendileri söylediler. Bu kapatmanın yazılı kararı yok. Yazılı karar olmadan bunu uyguladılar. Ben tatil bittikten sonra bütün yetkilileri savcılığa şikayet edeceğim” dedi. 

Bekleme eylemleri ile ilgili de konuşan Ufuk Kıran, “Biz şu anda burada duruyoruz, hiçbir şekilde özel mülke müdahale etmiyoruz. Tamamen devletin tasarrufunda olan bir yerdeyiz. Bununla ilgili bize biri işlem yaparsa, hepsinden yine şikayetçi olacağımızı dile getirdik. Benim avukatlığını yaptığım bu kulübün 20 tane çalışanı var. 20 kişi buradan ekmek yiyor. Onların ekmeğinin yenmesine izin vermeyeceğim. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bu kıyıyı kullanabilmelerinin garantörü ben olacağım. Biz sonuna kadar buradayız. Gerekirse bütün yaz bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Ufuk Kıran, “Ben kapatanlara neden kapattıklarını sordum. Belediye ve kaymakamlıktan emir var dediler. Ben de kanunsuz emrin emir olmadığını söyledim. Yapacağız dediler. Biz normalde buraya oturup engel de olabilirdik ama suçun oluşmasını istedim ki ben şikayetçi olup ceza almalarını sağlayabileyim. Kim yaptıysa savcılığa suç duyurusunda bulunacağım” diye konuştu. 

İşletme yetkilileri ve çalışanları sorun çözülene kadar eylemlerini sürdüreceklerini ifade ettiler.