Planlama, Özen ve Zamanlamaya Tepki!

Bodrum Yarımadası’nın batı mahallelerindeki kronik sorunlarının çözümü için başlatılan altyapı çalışmaları devam ederken, bölgede yaşayan vatandaşlar ise çalışmaların yeterince özenli ve hızlı yapılmadığı, günlük hayatlarını aksattığı gerekçesiyle sıkıntılarını dile getiriyor.

Planlama, Özen ve Zamanlamaya Tepki!

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum Yarımadasında başlattığı Bodrum tarihinin en büyük yatırımı olan 120 Milyon TL’lik altyapı çalışmaları sürüyor. Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ile Gümüşlük Mahallelerinin kanalizasyon sorununu ortadan kaldıracak proje, planlaması ve zamanlaması açısından mahalle sakinleri ve esnafının tepkilerine neden oluyor. 

Yolların kazılıp kapatıldıktan sonra asfaltlama yapılmadığını, bazı site girişlerinin kapalı olduğunu, yeni konulan rögar kapaklarının ağzı açık şekilde etrafına güvenlik önlemleri alınmadan bırakıldığını ifade eden vatandaşlar, özellikle Akyarlar bölgesinde 3 kilometrelik yolu 30 dakikada gidebildiklerini söylediler. Çalışmaların yaz sezonunda ve yeterince özen gösterilmeden plansız yapılması sebebiyle bölge esnafının da sıkıntı yaşadığı da kaydediliyor. 

“CAM KIRILDI, JANT YAMULDU!”

Çalışmalar sebebiyle tarlaya dönen yolda otomobilinin jantının yamulduğunu dile getiren bir vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu çalışmaların planlı ve zamanlı yapılması gerekiyor. Burada yollar delik deşik. Temmuz’un ortası olmuş esnaf iş yapamıyor. İşyerleri toz toprak içerisinde. Kazılıp bitirilen yer bir süre sonra yeniden kazılıyor. Kapatılan yerler asfaltlanmıyor. Yolun ortasında rögarları açık bırakmışlar, etrafında önlem yok. Geçen hafta Akyarlar’da bir motosiklet ve otomobil içine düştü, motosikletli yaralandı. Dün ben de Fenerburnu’nda otomobilimle çukura girdim, arka sol jant yamuldu, ön cam kırıldı. 3 kilometrelik yolu 30 dakikada gittim. Ulaşım sıkıntıları var, bazı sitelerin önü kapalı. Gümüşlük – Turgutreis arası daha kötü durumda. Çalışma yapılır, karşı değiliz ama zamanı var. Sezon bitince yap. İnsanlar dükkanını açamıyor. Zaten pandemiden çok zarar ettiler, şimdi de bundan ediyorlar. Turgutreis bölgesinde 60 bin nüfus var, yazlıkçılarla birlikte 150 bin kişi bunu çekiyor” dedi.

Yolların yanı sıra su kesintilerinden de dert yanan vatandaş, “10 günden beri su yoktu, akşam geldi” dedi.