POLİS ADIM ADIM İLERLEYEREK HIRSIZA ULAŞTI!

Bodrum'da bir eve girerek elektronik eşya ve kıyafet çaldığı iddia edilen iki kişi,...

POLİS ADIM ADIM İLERLEYEREK HIRSIZA ULAŞTI!
Bodrum'da bir eve girerek elektronik eşya ve kıyafet çaldığı iddia edilen iki kişi, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı titiz çalışma sonucunda yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Gümbet Mahallesi'nde bir eve girilerek hırsızlık yapıldığı yönünde ihbar alan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Bodrum'daki bir mimara ait evde gerçekleşen hırsızlık olayında, polis ekipleri evde yaptıkları inceleme ve aldıkları bilgiler doğrultusunda, zanlıların bir Playstaion, bir laptop, 112 ekran LCD televizyon, fotoğraf makinesi, saat ve bir adet mont çalındığını tespit etti.

Yapılan fiziki takip sonucunda evden çalışan LCD televizyonun Y.C. isimli kişiye satıldığını öğrenen ekipler, buradan yola çıkarak hırsızlık zanlısı M.Ş. ile ona yardım ettiği iddia edilen B.A. isimli kişilere ulaştı. İki şüpheli ile hırsızlık malzemelerini çaldığı öne sürülen Y.C., polis ekiplerince yapılan operasyonla gözaltına alındı.

Hırsızlık malzemesini alan Y.C.'ye ekiplerce idari para cezası uygulandı. Zanlılar emniyetteki ifade işlemlerinin ardından Bodrum Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan M.Ş. çıkartıldığı mahkemece "evden hırsızlık" suçundan tutuklanırken, ona yardım ettiği belirtilen B.A. ise adli kontrolle serbest bırakıldı.

Ele geçirilen malzemeler ise sahibine teslim edildi.