POLİSTEN KAÇAN 5 HIRSIZ, KAZA YAPINCA YAKALANDI

Bodrum'da polisten kaçan 5 hırsızlık şüphelisi Bodrum - Milas Karayolu'nda kaza...

POLİSTEN KAÇAN 5 HIRSIZ, KAZA YAPINCA YAKALANDI
Bodrum'da polisten kaçan 5 hırsızlık şüphelisi Bodrum - Milas Karayolu'nda kaza yapınca yakalandı. Çalıntı plaka taktıkları kiralık otomobille kaza yaparak yakalanan 5 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre Bodrum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine ekipleri, Bodrum Çarşı Mahallesi'ndeki bir markette yaklaşık 13 bin liralık malzeme çalınması üzerine çalışma başlattı. Olayın yaşandığı bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, hırsızlıkta kullanılan otomobilin marka ve modelini ve şahısların eşgalini tespit ederek MOBESE kameralarını incelemeye aldı.

Plaka Tanıma Sistemi (PTS) sayesinde aracın ilçeye giriş-çıkış saatlerini de belirleyen ekipler, şüphelilerin aracın orijinal plakasının üzerine Bodrum'daki bir aracın plakasını takarak kullandıklarını ve hırsızlık olayının bu şekilde yaparak ilçeden ayrıldıklarını belirledi. Şüphelilerin bir kaç gün sonra aynı araçla bu kez orijinal plakayla ilçeye giriş yaptığının tespiti üzerine, polis ekipleri araç ve içerisindekileri takibe aldı.

Bodrum-Milas karayolunda üç ekip tarafından durdurulmaya çalışılan şüpheliler, polisin barikatlarına çarparak kaçışlarına devam etti. Otomobil daha sonra Milas istikametindeki bir TIR'a çarptıktan sonra durdu.

Olaydan yara almadan kurtulan şüpheliler, polis ekiplerince yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından "iş yerinden hırsızlık", "otomobilden hırsızlık", "açıktan hırsızlık" ve "mala zarar vermek" suçlarından adliyeye sevk edilen D.A, F.İ, M.S, E.B. ve H.K. tutuklandı.