Kaçtılar Ama Cezadan Kurtulamadılar!..

Bodrum’da sokağa çıkma yasağının ilk gününde denize sıfır evlerinin önündeki sahilde denize giren vatandaşlar polis ekiplerini görünce apar topar evlerine kaçtı.

Kaçtılar Ama Cezadan Kurtulamadılar!..

İçmeler mevkiinde lüks bir sitenin sahilinde denize giren site sakinleri, bir süre denizin güneşin ve kumun tadını doyasıya çıkardı. Ara ara denize girip tekrar güneşlenen vatandaşlar, bölgede devriye gezen polis ekiplerine yakalanınca ne yapacaklarını şaşırdı. Polisi gören site sakinleri, hızlıca sahilden uzaklaşmaya çalıştı. Vatandaşların çantalarını ve sandalyelerini toplayıp sahilden hızlı bir şekilde uzaklaşmaları, saniye saniye kaydedildi. 

Polis ekipleri tarafından sokağa çıkma yasağını ihlal etmeleri nedeniyle haklarında işlem yapılan vatandaşlara, evlerinden çıkmamaları için uyarılarda bulunuldu.

Öte yandan Bodrum genelinde sokağa çıkma kısıtlamasına büyük oranda uyulduğu görüldü. Ana arterler başta olmak üzere ilçe genelinde önlemler alan polis ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına uymayarak dışarı çıkan, denize giren, sahilde balık tutan vatandaşlar hakkında idari işlem yaptı.