POLİSTEN MÜLTECİLERE; ‘YALLAH OTEL!’

Mültecilerin kaçmaya hazırlandığı ihbarı Polis ve Sahil Güvenlik ekiplerini alarma...

POLİSTEN MÜLTECİLERE; ‘YALLAH OTEL!’
Mültecilerin kaçmaya hazırlandığı ihbarı Polis ve Sahil Güvenlik ekiplerini alarma geçirdi.

İlçeye bağlı Gümbet Mahallesi Haremtan Koyundan kaçacakları ihbarı üzerine bölgeye giden polis ekipleri, koyda yaklaşık 300 mülteci ile karşılaştı. Koyun farklı bölgelerinde denize giren ve güneşlenen mülteciler, polisi karşılarında görünce hiç oralı olmadan denize girmeye ve güneşlenmeye devam ettiler.

Sayıları fazla olan mültecileri uzaklaştırmak için bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edilirken, denizden de Sahil Güvenlik ekipleri bölgede inceleme yaptı.

Mültecilere pasaportlarını soran ekipler daha sonra kendilerine bölgeden ayrılmaları gerektiğini söylediler. Bazı mülteciler polis ekiplerinin uyarılarını dinlemeyince polislerde yüksek sesle ‘Yallah Otel’ diyerek mültecileri bölgeden uzaklaştırırken, bazı mültecilerin cep telefonlarıyla selfie yapmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan edinilen bilgiye göre mültecilerin gece saatlerinde kaçış noktalarına hareket ettikleri sırada çok dikkat çekmeleri sebebiyle artık gündüz saatlerinde kaçış noktalarına giderek gece kaçmayı bekledikleri öğrenildi.