POLİSTEN, ORGANİZATÖRLERE YÖNELİK SERİ OPERASYONLAR

Bodrum'da, "göçmen kaçakçılığı" yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan biri Suriye...

POLİSTEN, ORGANİZATÖRLERE YÖNELİK SERİ OPERASYONLAR
Bodrum'da, "göçmen kaçakçılığı" yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan biri Suriye uyruklu 4 kişi, adliyeye sevk edildi.

Bir istihbaratı değerlendiren Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, ilçedeki kaçakların yurt dışına geçişlerine aracılık ettiği iddia edilen, aralarında bir kaptanın da olduğu biri Suriye uyruklu 4 kişiyi, ilçeye bağlı Gümbet sahilinde yakaladı.

Kaçakların bota binmelerinden kısa bir süre sonra yakalanan Suriye uyruklu B.A., ile O.E., M.A. ve İ.C. isimli 4 kişi, KOM Büro Amirliğine getirildi.

Burada ifade işlemleri tamamlanan 4 kişi, sabah saatlerinde polis ekiplerince "göçmen kaçakçılığı" suçlamasıyla adli makamlara sevk edildi.

- 12 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ OLAYLA İLGİLİ 4 SURİYELİ GÖZALTINDA

Öte yandan kaçakları taşıyan tekne ve botun batması sonucu 12 kişinin öldüğü önceki gün yaşanan faciayla ilgili, Suriye uyruklu 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Akyarlar Mahallesi'nden denize açılarak, yasa dışı yollardan Yunanistan adalarına geçmeye çalıştıkları sırada batan tekneden denize düşerek boğulan 8'i çocuk 12 kişinin ölümüyle ilgili Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, geniş çaplı soruşturma başlattı.

Batan tekneden sağ olarak kurtarılan kaçakların ifadeleri ile fiziki takip sonucunda yapılan geniş çaplı soruşturmada kaçaklara aracılık eden Suriye uyruklu 4 organizatör yakalandı. İlçe merkezinde gözaltına alınan organizatörler, KOM Büro Amirliğine getirildi.

Polis ekipleri olayla ilgili soruşturmasını sürdürdüğü şüphelilerin ifade işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilecekleri öğrenildi.