Provokatif Eyleme Pankartlı Tepki

İsveç'in başkenti Stockholm'deki Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasına, Bodrum’dan pankartlı tepki geldi.

Provokatif Eyleme Pankartlı Tepki

Ak Parti Bodrum Gençlik Kolları üyeleri, ilçe merkezinde farklı noktalara İngilizce ve Türkçe pankartlar asarak provokatif eyleme tepki gösterdi.
 
Türkçe yazılan pankartta Kaf Suresi 45’inci ayet yazılırken İngilizce yazılan pankartta da “Kur'an-ı Kerim'e yönelik utanmazca saldırı, ifade özgürlüğü değil, inancımıza ve insani değerlerimize yönelik bir nefret suçudur.” denildi. 

Ak Parti Bodrum Gençlik Kolları’ndan yapılan açıklamada şunları dile getirildi;

“AK Parti Bodrum İlçe Gençlik Kolları olarak; Müslümanları hedef gösteren ve kutsal değerlerimize hakaret eden bu İslam düşmanı provokatif eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz. Çünkü bu bir nefret suçudur. Bu aşağılık eylem aynı zamanda İslam düşmanlığının, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa’da ulaştığı kaygı verici seviyenin de bir başka göstergesidir. İsveç makamlarını bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya ve tüm ülkeleri ve uluslararası kuruluşları İslam düşmanlığına karşı dayanışma halinde somut tedbirler almaya çağırıyoruz". Mukabele olarak haklı tepkimizi ortaya koymak ve yabancı misafirlerimizde de farkındalık uyandırmak adına Türkçe/İngilizce yazılı pankartlarımızı Bodrum’un farklı noktalarına konumlandırma gereği duyduk.”