Rahatlıkları Pes Dedirtti!..

Bodrum’da 2 şahsın rahat tavırlarla bir ikametin bahçesine girip sırt çantasını alıp götürdükleri anlar, güvenlik kamerasına yansıdı.

Rahatlıkları Pes Dedirtti!..

Olay, geçen hafta polis ile aranan şahıs kovalamacasının yaşandığı Çırkan Mahallesi Barbaros Hayrettin Sokak’ta meydana geldi. 23 Mayıs gecesi sokaktaki 3 katlı binanın bir süredir boş olan 2’inci katında, aralarında aranan şahısların da olduğu kişilerin ev sahibinin bilgisi dışında yaşamaya başladığı ihbarını alan polis, bahse konu binaya geldi. Polisin geldiğini fark eden ikametteki bir kadın ile çeşitli suçlardan arandığı öğrenilen bir erkek şahıs, balkondan atladı. Yan taraftaki binaların bahçelerine giren şüpheliler, koşarak uzaklaştı. Olayda bir kişi gözaltına alınmıştı. 

Aynı adreste, sabah erken saatlerde yaşanan ve güvenlik kameralarına yansıyan olayda ise kimliği belirsiz 2 şahsın siyah bir otomobille bölgeye geldiği görüldü. Şahıslardan biri geçen hafta polis baskının yaşandığı evin kapısına giderek kontrol etti. 

2 şahsın daha sonra bahse konu binanın yan tarafındaki binaya ağızlarında sigara ve rahat tavırlarla girdikleri görüldü. Bir süre ikametin bahçesinde vakit geçiren şüpheliler, bahçedeki sırt çantasını alıp yine rahat tavırlarla olay yerinden uzaklaştılar. 

İkamet sakinleri ise sabah uyandıklarında önce etraftaki çamurlu ayak izlerini fark etti. Daha sonra içerinde çeşitli malzemelerin olduğu sırt çantasının yerinde olmadığını gördüler. Bir haftada 2’nci olayı yaşayan mahalleli, şüpheli şahısların yakalanarak adalete teslim edilmelerini istedi.