RAHMİ KOÇ BODRUM'A YENİ GOLF SAHALARI İSTEDİ

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Bodrum'da katıldığı bir golf turnuvası sonrasında...

RAHMİ KOÇ BODRUM'A YENİ GOLF SAHALARI İSTEDİ
Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Bodrum'da katıldığı bir golf turnuvası sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bodrum'da bir restoranda yemek yiyen Koç, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Golf sporunu her fırsat bulduğunda yaptığını dile getiren Koç, golfün turizme katkısının çok büyük olduğunu söyledi.

Golf oynayan insanların ekonomik olarak üst gelir grubundan, hali vakti yerinde olan insanlar olduğuna değinen Koç, düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi;,

"Golf oynayan insanlar, bu işe meraklı olan insanlardır, centilmen insanlardır, milletler arası görüşü ve düşünüşü olan insanlardır. Golfün olduğu yerde turizm en klas şekilde büyür" diye konuştu.

Bodrum'daki golf sahalarının yetersiz olduğunu ifade eden Rahmi Koç, sözlerine şöyle devam etti;

"Yalnız bir golf sahasından da golf destinasyonu olmaz. Dolayısıyla Antalya Belek'te 14 saha var, burada bir buçuk saha var. Önümüzdeki 5 senede sanıyorum ki Bodrum bir golf destinasyonu olacaktır. Bu bakımdan buranın turizme pek ihtiyacı yok ama golf tipi turizm çok önemli" dedi.

Yemekte Rahmi Koç'a, Koç Holding İcra Komitesi Eski Başkan Vekili Uğur Ekşioğlu, Türkiye Golf Federasyonu Kurucusu Raif Bilir'de eşlik etti. Koç, kendisini görüntüleyen gazetecilere simit ikramında bulundu.