RAHMİ SALTUK BODRUM’DA KONSER VERECEK

26 Ağustos akşamı Dibeklihan’da vereceği konser öncesi basın mensupları ile bir...

RAHMİ SALTUK BODRUM’DA KONSER VERECEK
26 Ağustos akşamı Dibeklihan’da vereceği konser öncesi basın mensupları ile bir araya gelen ünlü sanatçı Rahmi Saltuk vereceği konser ve Türkiye gündemi ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Tunceli doğumlu olan ünlü halk müziği sanatçısı Rahmi Saltuk, Ortakent Yahşi’deki bir restoranda gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerle sohbetinde son günlerde artış gösteren terör olayları konusunda da açıklamalarda bulunan Saltuk, konser tarihi olarak 30 Ağustos tarihini, Büyük Taarruzun başladığı günü özellikle seçtiğini ifade etti.

Türkiye’ de yaşanan üzücü olaylar ile ilgilide açıklamalarda bulunan Saltuk, Türkiye’nin komşuları ile kendi toprak bütünlüğü ve vatandaşları ile ilgili sorunları olduğunu belirtti. Türk Halk Müziği Sanatçısı Rahmi Saltuk sözlerine şöyle devam etti;

“Her gün şehitler geliyor olaylar oluyor, toplum için bu normal değil. Gaziantep’ de olan olayı en iyi MİT çözecektir, bu ülkenin istihbaratı, jandarması çözecektir. Bu konuda kamuoyunda bilgilendirilmelidir. Türkiye’yi zayıf düşürmek isteyen güçlerin bu işi bir kardeş kavgasına bir iç savaşa nasıl götürürüzün hesabını yapıyorlar. Geçmişte de bu böyle yapıldı, bazı güçler Kürt-Türk, Alevi-Sünni ayrımcılığı yaparak çatışmayı körüklüyorlar. Bu kanı durdurmak lazım, bu kanıda ülkeyi yöneten siyasiler çözecek. Silahlar susmadan, bu şiddet ortamı bitmeden terör bitmez. Ancak bazı kesimler diyor ki tamam biz silahı bırakalım sizde operasyon yapmayın diyor. Şimdi ben Türkiye’nin konumu dünyanın durumuna baktığım zaman bu olmaz. Bir devlete bunu kabul ettiremezsin, kabul ettiği zaman o devlet devlet değildir zaten” dedi.

Rahmi Saltuk 26 Ağustos Pazar günü 21.30 da Dibeklihan’da Kurtuluş Haftası etkinlikleri kapsamında, Kurtuluş Savaşını anlatan “Kurtuluşa Giden İlk Topu Atıyoruz Kocatepe’den” temalı bir resital verecek.