Ralli Öncesi Söyleşi Yapıldı

Bodrum'da 27 yıl aradan sonra bu hafta sonu düzenlenecek olan Rally Bodrum öncesinde ralli pilotlarının katılımıyla söyleşi düzenlendi.

Ralli Öncesi Söyleşi Yapıldı

OASİS Bodrum'un ev sahipliğinde gerçekleşen söyleşiye konuşmacı olarak yarışmacılar Murat Bostancı, Burak Çukurova, Kemal Gamgam ve Uğur Soylu katılırken, izleyiciler arasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan, sponsor firmaların temsilcileri, ralli severler ve basın mensupları vardı.

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle Karya Otomobil Spor Kulübü tarafından, BOTAV liderliğinde düzenlenecek olan Rally Bodrum öncesi düzenlenen söyleşide pilot koçu Murat Bostancı, Bodrum'da yapılacak yarışma için heyecanlı olduğunu söyledi. Organizasyonun Bodrum'da yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Bostancı, "Testlerimizi İzmit'te yaptık, gayet başarılı geçti. Güzel bir yarış olacağını ümit ediyorum. Bodrum'da 27 yıl sonra ilk kez bir ralli düzenleniyor" diye konuştu.

Zor günlerden geçildiğini ifade eden Burak Çukurova ise “Ama sanatın sporun, ekonominin devam etmesi gereken dönemler. O yüzden de bu yarışın ayrı bir özelliği olduğunu düşünüyorum” dedi. 

Anne tarafından Bodrumlu olan Kemal Gamgam da, “Bodrum benim anne ata memleketim. Ondan dolayı çok daha fazla heyecanlıyım. 1978 yılında Bodrum’a ilk Anadol otomobili Serdar Bostancı ile buraya getirdik. Hatta dayımın kızının çeyizini Güllük’e o otomobille götürdük, yani yarış arabasıyla götürdük. Benim için Bodrum çok özel, ralli daha da özel. Hepsi birlikte. Ne mutlu bana” dedi.

Uğur Soylu da yaptığı konuşmada organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederek “Bu organizasyonun içinde olmak istedik. Çünkü önümüzdeki senelerde bu rallinin devam edeceğini uluslar arası katılımcıların da geleceğini düşünerek sizlerin yanında olmak istedik” diye konuştu. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 2021 TOSFED Ralli Kupası’nın ilk yarışı organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını, kendisinin de co-pilot olarak yarışa katılacağını ve etapların dünya harikası bir bölgede yapılacağını belirttiği konuşmasında şunları söyledi;

"Bodrum'da hele böyle sezon başlangıcında gerçekten bu kadar kaliteli bir organizasyonun yapılıyor olması bize de gurur veriyor. Umarım bundan sonraki yıllarda da çok daha geniş, büyük çaplı, uluslararası organizasyonları birlikte yaparız. İnşallah kazasız, belasız ve çok keyifli bir organizasyon olur."

Başkan Aras'ın konuşmasının ardından Karya Otomobil Spor Kulübü Başkanı Atıl Atılgan tarafından Başkan Aras ve BOTAV Genel Sekreteri Serkan Ceylan'a, yarışta giyecekleri tulumlar takdim edildi. Konuşmaların ardından etkinlik koronavirüs tedbirleriyle düzenlenen kokteylle sona erdi.

84 otomobil ve 168 sporcunun mücadele edeceği organizasyonda yarış 10 Nisan Cumartesi günü, 18.30'da Myndos Kapısı'nda düzenlenecek start seromonisi ile başlayacak. 11 Nisan Pazar günü ise 6 etaptan oluşan yarışın ilk etabının startı 08.00'de verilecek.