RALLY HALİKARNASSOS'TA İLK ETAPLAR GEÇİLDİ

Bodrum'da her türlü arazi aracının katılımıyla gerçekleşecek 'Rally Halikarnassos'...

RALLY HALİKARNASSOS'TA İLK ETAPLAR GEÇİLDİ
Bodrum'da her türlü arazi aracının katılımıyla gerçekleşecek 'Rally Halikarnassos' yarışı bugün başladı.

Bodrum ve Gökova Körfezi çevresinde yaklaşık 550 kilometrelik parkurda gerçekleşecek yarışın ilk gününde yarışmacılar, ter döktü. Günün ilk yarışı, Gerenkuyu Mevkii'nden start alarak dağ yolundan Mumcular bölgesinde yapıldı. Hollanda, İngiltere ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden ekiplerin katıldığı yarışmada 88 sporcu, 66 araç ile mücadele etti. Yarışlarda bugün için iki yarış daha düzenlenecek.

Öte yandan kamp alanından start alanına gitmek için verilen rotayı kullanan ve 34 HK 7123 plakalı motoru ile yarışmaya İstanbul'dan katılan Koray Özkaplan, Kızılağaç Mahallesi çıkışında birden anayola çıkan Baki Sertkaya idaresindeki 48 PA 025 plakalı hafif ticari araç ile çarpışarak hafif yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Özkaplan'ın bacağında doku zedelenmesi olduğu öğrenildi.

Teknik ve güvenlik şartlarına uygun olarak hazırlanmış motosiklet, otomobil, quat ve SSVlerin katılımı ile gerçekleşen orgazinasyonda;

Ralli kategorisinde – motosiklet kategorisinde; 1. Guido Fedelli, 2.Lorenzo Sandrone, 3.Serkan Özdemir bitirirken, Quad kategorisinde; 1.Atilla Serttaş, 2. Ömer Muharrem Göksel, SSV kategorisinde; 1.Alper Gülener/ Korman Şeref Çetinsoy, 2.Orgun Koral/ Serkan İnceoğlu, 3.Burak Çağdaş Çağlar/ Ertuğrul Danişment, Otomobil kategorisinde 1. Tolga Yalnız/ Ebru Demirbay Erişti, 2. Cemil Islıkçı/ Suat Çelik, 3. Hüseyin Kurt/ Özaydın Dölek

Raid kategorisinde otomobil kategorisinde yarışan pilotlardan, 1. Serhat Şükrü Saygılı/ Turgay Düzcü, 2. Bülent Ateş/ Tuvana Sayar, 3. Göktuğ Güzelbey/ Murat Özkargın, quad kategorisinde; 1. Ertuğrul Yazıcı, 2.Onur Tunç, 3. Cengiz Ekiz etapları başarıyla bitiren isimler arasında yer aldı.