Rıfat Koçak'tan Haberler İyi...

Bodrum’da yaşamını sürdüren ve geçirdiği iş kazası sonucu parmaklarından yaralanan ünlü ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak'tan iyi haber geldi.

Rıfat Koçak'tan Haberler İyi...

Bodrum’da yaşamını sürdüren ve geçirdiği iş kazası sonucu parmaklarından yaralanan ünlü ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak'tan iyi haber geldi. Koçak, Bodrum'da bir hastanede yapılan ilk müdahale sonrası, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde operasyon geçirdi. Kamuoyunda 8 parmağını kaybettiği yolunda çıkan  söylentilerin doğru olmadığı öğrenildi.

Rıfat Koçak, 23 Ekim ile 2 Kasım tarihleri arasında Katar’da düzenlenen ve Dünya çapında ünlü sanatçıların katılacağı "Geri Dönüşüm" sergisine katılmak amacıyla son bir heykelini hazırlarken talihsiz olayın başına geldiğini söyledi.

Kuratörlüğünü Beste Gürsu’nun yaptığı sergiye, Türkiye'den aralarında Rıfat Koçak’ın da bulunduğu üç sanatçı, Dünya’nın 40 ülkesinden gelecek sanatçılar ile birlikte katılacak. Koçak, Katar'da düzenlene geri dönüşüm sergisine 6 eser ile katılacak.

KOÇAK: "BİRKAÇ GÜNE TOPARLARIM HERALDE"

Ünlü sanatçı Koçak, iş kazasını ucuz atlattığını belirtirken “Demir bükme makinesine iş eldivenimle beraber parmaklarım takıldı ancak ayakla kontrol mekanizması ile müdahale ederek daha büyük bir zarar görmemi önleyebildim. Parmaklarım yerinde, kısmi doku kaybı ve ezilme var. İlk operasyonum yapıldı. Doktorlar çok ilgileniyorlar, dikişlerim atıldı. Şimdi dokulara uygulanan tedavinin etkilerini gözlemleyerek izleyecekler. Belki bir ameliyat daha geçirmek gerekecek. Organ kaybım olmayacak. Katar sergisi için tüm hazırlıklarımı tamamlamıştım sorun olacağını zannetmiyorum. Daha sonra da davetli olduğum festivallere katılacağım” diye konuştu. 

Koçak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada da "Arayan soran bütün dostlarıma ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. Sağlıkla varolun...Durumum iyi herhangi bir uzuv kaybı yok" dedi. 
 
Bodrum’un Kızılağaç Mahallesi’nde yaşamını sürdüren sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu ve 48 yaşında.