RODOS'TA EL SANATLARI FUARI

Yunanistan'ın Rodos adasında 42'incisi düzenlenen El Sanatları Fuarı başladı. Kremasti...

RODOS'TA EL SANATLARI FUARI
Yunanistan'ın Rodos adasında 42'incisi düzenlenen El Sanatları Fuarı başladı. Kremasti Belediyesi'nce 42'incisi organize edilen ''El Sanatları Fuarı''nda 12 adalar ve Yunanistan'dan çok sayıda katılımcı yer alıyor. Fuarda Bodrum, Marmaris ve Fethiye'den götürülen Türk el sanatları da sergileniyor.
Fuara Marmaris'i temsilen katılan Armutalan Güzelleştirme Kültür ve Eğitim Derneği (ARDER) Başkanı ve Armutalan Belediye Başkanı'nın eşi Şennur Ünlü, amaçlarının Türk kültürünü ve el sanatlarını tanıtmak olduğun belirterek, ''Fuarda Muğla ve Denizli'nin el dokumalarını, Muğla'daki E tipi cezaevinde kalan mahkumların yaptığı ahşap el işleri ve lösemili çocukların ailelerinin hazırladığı el işlerini fuarda sergiliyoruz'' dedi.
Fuara Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi olarak katıldıklarını ve kültür merkezinde el emeği ve göz nuru ile hazırlanan eserleri ebru sanatı öğreticisi Esin Sükan, halı-kilim ve dokuma öğreticisi Meryem Balıkçı ile birlikte açtıkları Fethiye standında sergilediklerini ifade eden çini Öğreticisi Sibel Uça, ''Fuarı ziyaret edenler Türk el sanatlarına yoğun ilgi gösteriyorlar. Özenle hazırladığımız çiniler ve ebrular ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Türkiye ve Fethiye'yi bu fuarda temsil ettiğimiz için mutluyuz'' diye konuştu.
Fuara Bodrum'dan katılan Nesrin Baştuğ ise seramik çalışmaları ile fuara katılığına işaret ederek, ''Bir kaç sipariş aldım. Aldığım siparişleri fuar sonunda değerlendireceğim'' dedi.
Fuarın 42 yıldır devam ettiğini ifade eden Olcay Yılmaz ise Bodrum'dan katıldığını belirterek, ''Fuara Bodrum Ticaret Odası'nın verdiği destekle katılıyorum'' şeklinde konuştu.
Bu arada, Marmaris'in Armutalan Beldesi Belediye Başkanı'nın eşi Şennur Ünlü, fuarda Türk doktor tarafından tedavi edilen ve ilaç yazılan yaşlı bir Yunan kadının ilaçlarını Marmaris'ten getirterek kadına teslim etti. Ünlü, ''insani bir davranış, o yüzden karşılık beklemeden böyle bir şeyi yaptım'' dedi.