Röntgen, Yine Vahşeti Ortaya Çıkardı

Bodrum’da bitkin ve yürüyemez halde bulunan bir kedinin çekilen röntgeni, zavallı hayvanın havalı tüfekle vurulduğunu ortaya çıkardı.

Röntgen, Yine Vahşeti Ortaya Çıkardı

Bodrum’da son dönemlerde çeşitli yaralanmalar ve hastalık sebebiyle veterinere götürülen sokak hayvanlarının çekilen röntgen görüntüleri şoke ediyor. Hayvanların çekilen röntgenleri, toplumdaki bazı şahısların ne kadar acımasız olabildiğini ortaya koyuyor. 

Bu kez Yalıkavak Mahallesi’nde bitkin ve yürüyemez halde bulunan kedi, araç çarptı sanılarak Turgutreis Bakımevi’ne getirildi. Buradaki müdahalenin ardından Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği tarafından tedavisi için Ahmet Kurt Veteriner Kliniğine götürülen hayvanın burada çekilen röntgeni, acı gerçeği bir kez daha ortaya koydu. Hayvanın vücudundaki havalı tüfek saçması, röntgene yansıdı. 

Talihsiz kedi, tedavi altına alınsa da kurtarılamadı. 

Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği Başkanı İnci Kutay, ”Bu tür olaylar çok arttı ne yapacağız bilmiyoruz. Hayvan diyip geçiyorlar. O kadar basit değil. Bu öfke kontrolüyle alakalı. Bu tipler gürültü yaptı diye çocuğu da vurabilir. Öldürme güdüsü hayvanda başlayıp insanla devam ediyor. Bunlar bildiğimiz, bize yansıyan vakalar, yansımayan kim bilir kaç vaka var. Sorumluların bulunması lazım. Bu tüfekler çok kolay satılan silahlar. Nasıl olsa bulunmayacağız, bulunsam da ceza yok diye hayvanları acımadan vuruyorlar. Zaten yeni çıkan hayvan yasası eskisinden daha kötü. Yine hapis cezası yok.” dedi.