RUS İŞ ADAMININ İKİ LÜKS YATI BODRUM'DA...

Geçtiğimi yıllarda da Bodrum'a gelen ve ilçeye hayran kalan Rus iş adamı Oleg Deripaska'nın...

RUS İŞ ADAMININ İKİ LÜKS YATI BODRUM'DA...
Geçtiğimi yıllarda da Bodrum'a gelen ve ilçeye hayran kalan Rus iş adamı Oleg Deripaska'nın iki lüks yatı yeniden Bodrum'da.

Rusya’nın birinci, dünyanın ise dokuzuncu zengini olan 49 yaşındaki Rus iş adamı Oleg Deripaska’nın Oleg Deripaska’nın 75 metrelik "Queen K" ve 60 metrelik "Sputnik" adlı iki süper lüks yatı, Bodrum'a geldi.

Bodrum'a bağlı Göltürkbükü Mahallesi açıklarına demirleyen iki yatta, Rus iş adamının olup olmadığı konusunda bilgi edinilemedi. Günübirlik teknelerle Mavi yolculuğa çıkan turistler, 2004 yılında yapılan ve 140 milyon dolar değerinde olduğu belirtilen "Oueen K" isimli yatın bol bol fotoğrafını çekti.

İlgi odağı olan ve 18 kişinin konaklayabileceği şekilde tasarlanan süper lüks yat, lüks süitleri, helikopter pisti, yüzme havuzu ve tenis kortuyla dışarıdan bakanların hayranlığını kazanıyor.

Yatların Bodrum'da kaç gün kalacağı ise henüz bilinmiyor. Diğer yandan "Queen K" isimli yatın yan kısmında iki sürat botunun her an kullanılmaya hazır olarak bekletildiği dikkat çekti.

Muhabir: Ali Ballı