Rus Milyarder Plaj Kapattı!..

Hudut kapılarının açılmasıyla birlikte milyon dolarlık yüzen saraylar Bodrum koylarını süslemeye başladı. Bodrum açıklarına demir atan birbirinden lüks onlarca yat adeta deniz üzerinde yat fuarı görüntüsü oluşturuyor. Rus iş insanı Alexander Svetakov’a ait Cloudbreak adlı ultra lüks yat da geçtiğimiz günlerde Bodrum’a demirlemişti. Xuma Beach’in tüm şezlonglarını kiralayan Svetakov, plajı ailesi için kapattı.

Rus Milyarder Plaj Kapattı!..

Jennifer Lopez, Heidi Klum, Julia Roberts gibi dünyaca ünlü yıldızları taşıyan "Cloudbreak" mega yat Bodrum’a demir attı. Haftalık kirasının 1 milyon 100 bin dolar olduğu öğrenilen “Cloudbreak” adlı 72 metrelik yüzen sarayın değerinin ise 50 milyon dolar olduğu öğrenildi. Cayman Adaları bayraklı yatın Bodrum'da kaç gün kalacağı ise bilinmiyor. Yatın içerisinde ise rus milyarder emlak geliştiricisi, Absolut Group'un kurucusu ve başkanı Alexander Alexandrovich Svetakov ve ailesi tatil yapıyor. 

Rusya’da 2.5 milyar dolarlık servetiyle ülkenin en zenginleri arasında yer alan Alexander Svetakov ve ailesinin içinde olduğu Cloudbreak, Yalıkava'ta Xuma Beach’in yakınlarına demirledi. 4 çocuğu ve eşiyle Xuma Beach’e giden Alexander Svetakov plajın tüm şezlonglarını kiraladı. Aile üyeleri ve 20 kişilik koruma ekibi ateşleri ölçüldükten sonra plaja giriş yaptı. Rusya’nın başkenti Moskova bölgesinin en büyük mülk sahiplerinden ve Absolut yatırım grubunun sahibi Alexander Svetakov, küçük oğluyla plajda topladığı taşları bir poşete koyarak yatına geçti. Alexander Svetakov’un büyük oğlunun sevgilisi ise yeşil bikinisiyle tüm bakışları üzerine topladı. Mega yat; havuz, sauna, masaj odası, sinema salonu ve spor salonuyla dikkat çekiyor. Mega yatta helikopter pisti de bulunuyor.

“MESERRET 2” BODRUM KOYLARINDA...

1978 yapımı milyon dolarlık “meserret 2”  isimli yat ise Bodrum’un karadada açıklarına yanaştı. 57 metrelik “MESERRET 2” yatı, 1978 yılında inşa edildi ve 2010 yılında baştan aşağı yenilendi. Lüks yatın sofistike dış tasarımı ve mühendisliği, De Vries Lentsch'in eseri olduğu öğrenildi. “Meserret 2'nin” iç mekan düzeni 9 kamara ve 12 kişi kapasiteli. Lüks yatın mürettebat sayısı 16 kişiden oluşuyor. Yatın içerisindeki misafirler ise sır gibi saklanıyor. Karaada açıklarında duran milyon dolarlık yat daha sonra Yalıkavak’a geçti. Yatın içerisnde kimin olduğu ise merak ilçede merak konusu oldu.