RÜŞVET OPERASYONUNDA GECE MESAİSİ!

Bodrum Belediyesine düzenlenen ve “Rüşvet” adı verilen operasyonda polis ekipleri...

RÜŞVET OPERASYONUNDA GECE MESAİSİ!
Bodrum Belediyesine düzenlenen ve “Rüşvet” adı verilen operasyonda polis ekipleri gece mesaisi yaptı. Sabah 09.00 saatlerinde başlayan ve gece 03.00’a kadar süren çalışmanın ardından ekipler yaklaşık 100 çuval evrakı incelemek üzere mühürlenmiş çuvallar içerisinde teslim aldı.

Alınan bilgiye göre, Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri önceki sabah saatlerinde Bodrum Belediyesine operasyon düzenlemiş, düzenlenen operasyona 30’dan fazla polis görev almış ve çok sayıda evrak inceleme altına alınmıştı.

Ekipler, Bodrum Belediyesi Muhasebe, Zabıta ve İmar Müdürlüğündeki çalışmalarını gece geç saatlere kadar sürdürdü. Bodrum Belediyesinde incelemeler devam ederken, Gümbet mahallesinde de aynı olayla ilgili bağlantısı olduğu düşünülen iş yerleri ve bir dernek ofisi ekiplerce arandı. Yapılan aramalar sonucunda, çok sayıda dosyaya el konularak Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğüne götürüldü.

Gece yarısı 03.00 saatlerinde son bulan inceleme çalışmalarının ardından evraklar polis ekipleri tarafından araçlara taşındı. Çuvalların taşınmasını çevredeki vatandaşlar da izledi.
İnceleme altına alınan çuvalların Bodrum Adliyesine götürüldüğü öğrenildi.

Yapılan operasyon ile ilgili akşam üstü saatlerinde gazetecilere açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yapılan işlemlerin rutin inceleme olduğunu ve bir operasyonla karşı karşıya olmadıklarını söylemişti.

Kocadon Belediye çıkışındaki konuşmasında şunları söylemişti:

“Arkadaşlar evrak alıyor. Baktığımız zaman zaten birçok evrak 94'den dahi olan evraklar var. Geçmişle ve bugünle ilgili bazı evraklar alıyorlar, bir sıkıntımız yok. Ne ifadesi alınan ya da soruşturma açılan bir memur arkadaşımız yok. Geçmişle ve bugünle ilgili bazı evraklar alıyor arkadaşlar. Bir sıkıntımız yok. Daha doğrusu ne bir ifadesi alınan, ne bir soruşturma açılan bir memur arkadaşımız yok. Daha başta dediğim gibi bu bir operasyon değil. Yanlış yorum yapıyorlar. Bu sadece evrak almaya gelen memur arkadaşlarımız. Belediyenin içinden evrak alıyorlar o kadar. Bunun içerisinde meclis kararları da var, encümen kararı var, işyeri ruhsatları da var. Meclis ve encümen kararları düzenli tutulmuş mu diye defterleri inceliyorlar. Birde imardan ve zabıta arkadaşlardan belgeler aldılar. Şöyle bir baktığımızda 94'den bu güne kadar olan evraklarda var" dedi.

Öte yandan incelemeler kapsamında aralarında Bodrum kamuoyunun yakından tanıdığı birçok ilginç isme ait şirketlerin olduğu, Bodrum belediyesine iş yapan ve yüklü miktarda fatura kestikleri tahmin edilen 60’a yakın kişi, kurum ve kuruluşun belediye ile ilgili evraklarının polis ekiplerince incelendiği ve tutanak karşılığı birer nüshalarının alındığı öğrenildi.