Saatcı'dan Gürün'e Yanıt...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün geçen hafta Bodrum'da gerçekleştirilen toplantıda üstü kapalı olarak Büyükşehir Bağımsız Adayı Behçet Saatcı için sarf ettiği sözlere, Saatcı sosyal medya hesaplarından cevap verdi...

Saatcı'dan Gürün'e Yanıt...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün geçen hafta Bodrum'da gerçekleştirilen toplantıda üstü kapalı olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Adayı Behçet Saatcı için sarf ettiği sözlere, Saatcı sosyal medya hesaplarından cevap vererek “Bizim partimiz, doğrunun ve adaletin peşinde, her kesimden sağduyulu insanımızın oluşturduğu, içinde rant ve kibir olmayan “Halkın İttifakı” hareketiydi” dedi. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, geçen hafta Bodrum’da görev yapan 9 muhtarın CHP'ye üye olduğu törende, 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili değerlendirme yaparak “Samimiyetle söylemem gerekiyor. Benim sonuçla ilgili hiçbir endişem yoktu, oranla ilgili endişem vardı. Onunla ilgili de bazı olaylar, bağımsız gibi görünenin başka bir partinin adayı olduğu ortaya çıktı” şeklinde konuşmuştu. 

31 Mart Yerel Seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Adayı olan Behçet Saatcı, Gürün’ün bu sözlerine sosyal medya üzerinden oldukça sert ifadeler de içeren sözlerle yanıt vererek şunları söyledi:

“Sayın Osman Gürün, Bodrum’da muhtarlara rozet takma töreninde (Bize göre muhtarın partisi olmaz) bizim ‘partili bağımsız’ olduğumuzu söylemiş! Sahiden Osman Gürün; şu partimizi söyle de, biz de bilelim. Bizim partimiz, doğrunun ve adaletin peşinde, her kesimden sağduyulu insanımızın oluşturduğu, içinde rant ve kibir olmayan “Halkın İttifakı” hareketiydi. Seçimi son hafta ‘Kaybedersek, Atatürkümüzün kemikleri sızlayacak’ noktasına getirip, son akşam da atılan mesajla, bir partinin oylarının tamamının aktarılmasıyla aldığınızı bütün Muğla kamuoyu biliyor. Sonuçtan bu kadar emindiniz de, bu bel altı vuruşlardan ne medet ummuştunuz? 

Muğla Halkı, sizden hizmet bekliyor. Nasıl olsa zam yaparak seçilmeye alıştınız. Suyu, ulaşımı, harçları daha da arttırın. Bize yakın durdular diye, birçok çalışanı oradan oraya sürüyorsunuz. Nerede kaldı sizin sosyal demokratlığınız? Her şey gücü ele geçirene kadar, sonra aynı değil mi? Hepsini günü gününe not ediyoruz. Zaman hızlı geçiyor! Biz; makam, mevki ve parayla olmadık. Gönülle geldik, gönülle gittik. Verilemeyecek hiç bir hesabımız da yok. Sırtını makama ve partiye dayayanlar bunu bilemez. 

İstanbul’u, Ankara’yı, Antalya’yı, Adana’yı, Mersin’i almak bir siyasi parti için büyük bir başarıdır. Ancak özellikle, Ankara ve İstanbul Başkanlarımızın siyasi geçmişleri, duruşları size ders olmalı. İnşallah adı “Halk” ama siz ve sizin gibiler yüzünden halktan kopan partinizin, bu Başkanlarımızla birlikte halkla barışı sağlanır.

Son hafta ‘Ak Parti kazanıyor’ korkusu salarak sizi istemeyen sosyal demokratların da isteksiz oylarıyla zorla aldığınız seçim sizi şaşırtmasın Sayın Osman Gürün. Muğla’da 3 kişiden en az 2'si net olarak sizi istemiyor! Sizden, “3 partinin desteğiyle girdiğim seçimde, arkasına sadece halkın desteğini alan bir adam, nasıl 200 binlere ulaşabildi?” sorusunun cevabını düşünmenizi, eksiklerinizi ve hatalarınızı düzeltmenizi beklerdik. Seçimlerde ne kadar bel altı vurmuş olsanız da, ‘Siyasi bir yarıştır’ diyerek sizi tebrik edip, şimdilik kenara çekilmiş bir adamın arkasından atıp tutmayı değil!”