SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU

Cuma günü öğleden sonra saatlerinden itibaren önce kuvvetli rüzgar, ardından sağanak...

SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLDU
Cuma günü öğleden sonra saatlerinden itibaren önce kuvvetli rüzgar, ardından sağanak yağışın etkisi altında kalan Bodrum'da olumsuz hava koşulları günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Önceki gece zaman zaman etkisini artırarak bastıran şiddetli sağanak yağışlardan dolayı Bodrumlular zor anlar yaşadı.

Akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmur Bitez'de misafirlerini ağırlayan bir otelin mutfak personeline sıkıntılı anlar yaşattı. Davetlilere mangalda hazırlanmış yemekler ikram eden aşçılar, rüzgarla birlikte aniden bastıran sağanak yüzünden bir buçuk metre uzunluğundaki mangalı zorlukla içeriye taşımak zorunda kaldılar.

Öte yandan Bitez Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde ise yağışla birlikte yine bilindik manzaralar ortaya çıktı. Dereye dönen cadde de özellikle motosiklet sürücüleri güçlük yaşadı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde yağış şiddetini artırırken, yaklaşık 4 saat boyunca yüzlerce şimşek ve yıldırım geceyi adeta gündüze çevirdi. Düşen yıldırımlar nedeniyle Bodrum’un bazı bölgelerinde kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye Bodrum’a son 24 saatte 34,8 kg yağmur düştü. Yetkililer, olumsuz hava koşullarının Cumartesi günü geç saatlere kadar süreceğini, Pazar gününden itibaren ise güneşin yaklaşık bir hafta boyunca yüzünü göstereceğini ve hava sıcaklıklarının 20 dereceye kadar yükseleceği bilgisini verdi.