Sağlığına Kavuşup Ülkesine Döndü!..

Tatil için geldiği Bodrum’da geçirdiği kaza sonucu yüzünde 3 kemiği kırılan Polonyalı genç turist, 2,5 saatlik başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. 

Sağlığına Kavuşup Ülkesine Döndü!..
17 yaşında Patyryk Jacubiec sağlığına kavuştu

Tatil için geldiği Bodrum’da geçirdiği kaza sonucu yüzünde 3 kemiği kırılan Polonyalı genç turist, 2,5 saatlik başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. 

Polonya’dan Bodrum’da tatile gelen 17 yaşında Patyryk Jacubiec adlı genç, geçirdiği kaza sonucu yüzündeki 3 kemiği kırıldı. Hasta, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde Clinic International Tıp Merkezi’nde göreve başlayan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Oğuz, Bodrum’da daha önce pek gerçekleştirilmeyen bir operasyonla hastayı sağlığına kavuşturdu. 

Ameliyata alınmasından 4 gün sonra taburcu edilen hasta, 6’ncı gün yapılan kontrolün ardından memleketine mutlu bir şekilde gönderildi. Operasyonla ilgili Kent Haber’e konuşan Clinic International Tıp Merkezi hekimlerinden Doç. Dr. Ali Oğuz, şunları söyledi:

“Hasta, bir kaza sonucunda yüzünde 3 ayrı kırık olan, Polonya asıllı Patyryk Jacubiec adında 17 yaşında bir hastaydı. Göz tabanından elmacık kemiğini yüz kemiğine bağlayan yerde, maxilla dediğimiz yüz kemiğinin dışında parçalı kırıkları vardı. Oraları açtıktan sonra kırık hatlarını mini plak ve vida sistemiyle karşılıklı getirip sabitledik. Gözünün altındaki maxillary sinusundan girerek göz tabanındaki kırığını tamir ettik. Maxillar sinusun dışındaki kırığı Dr. Ali Muammer Bey’le yerine oturttuk. İşlem başarıyla tamamlandıktan sonra maxillar sinus dediğimiz boşluğun içine 3 gün süreyle bir foley sondayı serumla şişirerek yerine yerleştirdik. 72 saat sondayı yerine tuttuktan sonra sondayı çektik. 4’üncü gün hastayı taburcu ettik. 6’ncı gündeki kontrolünden sonra da memleketine gönderdik.”

İstanbul’da uzun yıllar çalıştıktan sonra Bodrum’da görev yapmaya başlayan Oğuz, “Ben zaten köken olarak Milaslıyım. Uzun yıllardan bu yana da yazlarımı Bodrum’da geçiriyorum. Burada da çalışma arzum vardı. Artık haftanın 4 günü Clinic International Tıp Merkezi’nde hasta kabul edip Acıbadem Hastanesi’nde ameliyatlarımı yapacağım” şeklinde konuştu.