Sağlık Bakanı Koca İle Görüştüler

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile TBMM’de Muğla’ya yapılacak yatırımları görüştüklerini belirttiler. İki milletvekilinin yaptığı ortak açıklamada il genelinde devam eden sağlık yatırımları ile ilgili bilgiler paylaşılırken, Bodrum'un en büyük ilçe olmasına rağmen yatırımlardan yeterince nasibini alamadığı bir kez daha dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Koca İle Görüştüler

Ak Parti Muğla milletvekilleri Demir ve Gökcan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptıkları görüşmeye ilişkin yaptıkları açıklamada; "Muğlamız için oldukça verimli bir görüşme oldu. Yeni sağlık yatırımları, ödenek, ekip ve  ekipmanlar konusunda Sayın Bakanımız bizlere tam destek verdi" değerlendirmesinde bulundu.

Marmaris ve Seydikemer Devlet Hastaneleri ile yarım kalan Bodrum Devlet Hastanesi’nin de tekrar ihaleye çıkması nedeni ile Bakan Koca'ya teşekkürlerini sunduklarını belirten vekiller ortak açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan 100 Yataklı Yatağan Devlet Hastanesi’nin bir an önce açılması, ekip ve ekipmanlarının tamamlanması, ihtiyaçlarının karşılanması için Sayın Bakanımız bize özel olarak ilgileneceklerini söylediler. Yeni binasına taşınacak olan Yatağan Devlet Hastanemizin eski binasının yerine, Sağlıklı Hayat Merkezi binası yapılması konusu da değerlendirilmeye alındı. 100 yatak kapasiteli yeni Dalaman Devlet Hastanesi, 450 yatak kapasiteli yeni Fethiye  Devlet Hastanesi ve 150 yatak kapasiteli yeni Menteşe Devlet Hastanelerinin 2022 yatırım programına alınacağı sözünü aldık. Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanemize;  Radyasyon Onkoloji Merkezi açılacağı ve Pet CT cihazı gönderileceği müjdelerini de aldık. Hastanemizin ödenek ve personel ihtiyacı da karşılanacaktır. Boşaltılan eski 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin binasına Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılmasına da olumlu görüş aldık. Diğer ilçe hastanelerimizin de ekip, ekipman ve ödenek konusunda ihtiyaçları karşılanacaktır."

Pandemi sürecinde fedakarca ve büyük bir özveri ile görevlerini yapan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan açıklamalarını "Muğlamıza kazandırdıkları yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Sağlık Bakanınıza şükranlarını sunarak, sevgili hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadeleriyle tamamladı.

Öte yandan nüfus olarak Muğla'nın en büyük ilçesi durumunda olan Bodrum'da, yıllarca yarım kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde çalışmaların tekrar başladığı için sevinç yaratan yeni devlet hastanesinin yatak kapasitesi 150 iken, Fethiye'ye 450, Yatağan'a, Dalaman'a 100 yataklı hastanelerin yapılması Bodrum merkezi idareden hakettiği dikkatlerden kaçmadı.