Sağlık Çalışanlarına Karanfil

Bu hafta kurulan Genç Kızılay Bodrum, ilk etkinliğinde sağlık çalışanlarına karanfil dağıttı.

Sağlık Çalışanlarına Karanfil

Genç Kızılay Bodrum Şubesi, Vahit Yavuz başkanlığında kuruldu. Gençler, ilk etkinliğini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirdi. Bodrum Devlet Hastanesi’ndeki sağlık çalışanlarını ziyaret eden gençler, onlara karanfil verdi, bu kutsal görevlerinde başarılar diledi. 

26 Ekim’de Genç Kızılay Bodrum Şubesi’ni kurduklarını ifade eden Vahit Yavuz, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kurulduktan 3 gün sonra ilk faaliyetimizi gerçekleştiriyoruz. Pandemi sürecinde sağlık çalışanları gecelerini gündüzlerine kattılar. Biz de Ulu Önder Atatürk’ün bize emanet ettiği bu Cumhuriyet Bayramı’nda onların yanında olduğumuzu belirtmek adına karanfil hediye ettik, teşekkürlerimizi sunduk. Genç Kızılay olarak gençlerin gelecek kaygısı taşımadan geleceğe fütursuzca bakması bizim zorumuza gitti. O yüzden kendi alanımızda yapabileceklerimizi geliştirerek  tüm Bodrum halkına ve tüm Bodrum halkının geleceğine dair temeller atmak ve bunları geliştirmek bizim ana hedefimiz. Sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın, birlikteliğin en üst seviyede olduğu anlarda biz Bodrum’da her zaman var olacağız. Gençliğimizi kaybetmemek adına Genç Kızılay olarak biz bu işe el attık.”

Vahit Yavuz, 18-30 yaş arasındaki, siyasi bir amaç, çıkar, menfaat gütmeyen ve vatan sevgisi olan herkesin Genç Kızılay’a üye olabileceğini söyledi. 

Genç Kızılay Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, şu isimlerden oluştu;

Başkan Yardımcısı, Etkinlik ve Organizasyon Sorumlusu Esra Dağtekin, Eğitim Sorumlusu Derya Hangül, Sosyal İşler Sorumlusu Şeyda Kanza, Gelir Getirici Faaliyetler Sorumlusu Melih Aya, Gönüllü ve İşbirlikleri Sorumlusu Ayşen Seda Çekin, Medya ve Tanıtım Sorumlusu Berfu Yalçın.