SAĞLIK EMEKÇİLERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

Bodrum Devlet Hastanesi'nin ameliyathanesinde yetersiz sayıda personel çalıştırıldığını...

SAĞLIK EMEKÇİLERİNDEN BASIN AÇIKLAMASI
Bodrum Devlet Hastanesi'nin ameliyathanesinde yetersiz sayıda personel çalıştırıldığını iddia eden bir grup sağlık çalışanı basın açıklaması yaptı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Muğla Şubesi'ne üye 15 kişilik grup, Bodrum Devlet Hastanesi önünde toplandı.

Gruptakiler adına basın açıklamasını okuyan SES Muğla Şube Başkanı Turgay Aslan, Bodrum Devlet Hastanesi ameliyathanesinde yetersiz sayıda personelle hizmet verildiğini öne sürdü. Ameliyathane biriminde geceleri bir nöbetçi hemşire bulunduğuna işaret eden Aslan, şöyle konuştu:

" Acil ameliyatlarda ikinci hemşire evinden çağrılmaktadır. Acil ameliyatlarda dakikaların ne kadar önemli olduğu, ameliyathane ekibinin çok hızlı ameliyata girmesi gerekliliği hepimizin bildiği bir gerçektir. Acil durumlarda zaman kaybına neden olan 'evden çağrılma' uygulamasında yaşanan aksaklıklar defalarca çalışanlar tarafından ilgililere aktarılmıştır.13 Aralık 2010 tarihinde tüm yurtta uygulanmaya başlanan 'Aile Hekimliği' uygulaması ile kapatılan sağlık ocaklarından Bodrum Devlet Hastanesi'ne 50'ye yakın sağlık personelinin atanmasına karşın, personel azlığı gerekçe gösterilen bu durum düzeltilmemiştir" dedi.