Sağlık Vakfı Mozaik Sergisi Açıldı

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Mozaik atölyesi sergisi Bodrum Ticaret Odası’nda düzenlenen kokteyl ile açıldı.

Sağlık Vakfı Mozaik Sergisi Açıldı

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Numan Balaban ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, MUSKİ İçme Suyu 1. Bölge Şube Müdürü Oğuz Kağan Bardakçı, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş ve sanatsever açılışa katıldı. Vakıf personeli ve vakıf gönüllüleri ile misafirler sergi boyunca Mozaik Atölyesi öğrencilerini yalnız bırakmadı.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesinin birbirinden yetenekli özel öğrencilerinin, Mozaik Atölyesi Öğretmeni Ezgi Bal ile bir yıl boyunca özverili çalışması sonucu çıkan eserleri sergide beğeniye sunuldu. 

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Numan Balaban, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Gönüllülerimiz, eğitimcilerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimizle büyük bir aileyiz, gönüllülerimizin destekleri ve ziyaretleriniz öğrencilerimiz için mutluluk ve motivasyon sağlıyor, hepinizi Turgutreis Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyelerini ziyarete bekliyoruz.”dedi. Konuşmasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile yürüttükleri atölye etkinliklerinden bahseden Balaban, bu tür etkinliklerin vakfın başarılarını arttırdığını ve hedeflerine yaklaştırdığını dile getirerek herkesi atölye etkinliklerine misafir olmaya ve vakıf gönüllüsü olmaya davet etti. 

Sergiyi ziyaret eden misafirlere teşekkürlerinin ardından, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon’u kürsüye davet eden Balaban, vakfa sunduğu destekler için Bodrum Ticaret Odası’na teşekkürlerini sunup, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon’a teşekkür plaketi takdim etti. Sergi bitiminde, mozaik atölyesi öğretmeni Ezgi Bal, mozaik atölyesi gönüllüleri ve büyük bir özveriyle çalışan mozaik atölyesi öğrencilerine teşekkür belgeleri takdim edildi. 

Oldukça yoğun ilgi ile karşılanan sergide ürünlerin çoğu açılış günü satıldı. Mozaik atölyesi öğrencileri, Kansu Nergiz, İsmigül Gers, Samet Çağlar, Begüm Çatalkaya, İrem Kaya, Ata Korhan Çiçekçisoy, Gizem Tanca, Ergun Kaan Ünaydın, Ece Bayındır, Emire Acar, Yavuz Büberci, Müge Özgen, Elvin Örkün, Begüm Akgül, Can Basat, Cüneyt Özyol ve Baran Keven’in mutluluğu görülmeye değerdi. 
 
Büyük bir ilgi ile açılışını yapan ve beğeni toplayan mozaik sergisi 3 Haziran tarihinde Bodrum Ticaret Odasında sergilenmeye devam edecek.