Sağlık Vakfı’nda Linol Baskı Çalıştayı

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda üniversite öğrencilerinin katılımıyla Linol Baskı Çalıştayı gerçekleştirildi.

Sağlık Vakfı’nda Linol Baskı Çalıştayı

Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri Binası’nda düzenlenen çalıştayda; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden Doç. Dr. Erhun Şengül ve öğrencileri Melodi Koçkar, Selin Çakmaklı, Ceren Teknar, Sinan Bayrak, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri ve gönüllülerinin katılımıyla linol baskılar yaptı. 

Desenin linole aktarılması, linolün oyularak hazırlanması ve tekstil boyalarının linol kalıplar üzerine uygulanarak tişört, Amerikan Servis ve çantalara basım aşamaları üniversite öğrencileri ve Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin ortaklaşa çalışmasıyla gerçekleştirildi.  

Vakıf başkanı Numan Balaban ve yönetim kurulu üyesi Sadife Akdolu’nun katıldığı programda vakıf başkanı Balaban tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi katılımcılarına teşekkür belgeleri takdim edildi. 

Bu tür etkinliklerin Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı için çok önemli olduğunu ifade eden Vakıf başkanı Numan Balaban, Şubat ayında Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlenecek Serigrafi Baskı Çalıştayı ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesiyle ortak yürütülecek projelere devam edileceğini belirtti.