SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

Bodrum Rotary ve Karia Rotary Kulüplerinin işbirliğinde, Rotary Sağlık Şenliğinin...

SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
Bodrum Rotary ve Karia Rotary Kulüplerinin işbirliğinde, Rotary Sağlık Şenliğinin bir uzantısı olarak "Sağlıklı Yaşam Buluşması " adlı bir program düzenlendi.

Rotary kulüpleri üyelerinin yanı sıra, bazı sivil toplum kuruluşları üyelerinin de katıldığı programın konuğu Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. Yavuz Dizdar oldu.

Program öncesi Kent Haber'e açıklamalarda bulunan Bodrum Rotary Kulübü Başkanı Figen Uyanık, "Sağlıklı Yaşam Buluşması " programını Karia Rotary Kulübü ile birlikte düzenlediklerini belirterek şunları söyledi;

"İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay'dan destek alarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Kulüplerimize üye doktor arkadaşlarımızın yanı sıra, Prof.Dr. Yavuz Dizdar'ın konuşması var. Doktor arkadaşlarımızın mesleki tecrübelerinden oluşan güzel bir program" dedi.

Etkinliğe ana konuşmacı olarak katılan ve beslenme ile ilgili içine düşülen sıkıntılardan bahsedeceklerini ifade eden Onkoloji Uzmanı Prof.Dr. Yavuz Dizdar ise program hakkında bilgiler vererek şöyle konuştu;

"Sorunun kaynağı gıdanın üretilme sorunu, gıda üretilme ve işleme metodunun eskisine göre çok fazla değişmiş olması. Biz eskisi gibi sanıyoruz ama çok şey değişmiş. Bir yandan besin sanayi, bir yandan gıda endüstrisi, bunların işlenme, saklanma, gıda raf ömrü metotlarında ciddi bir değişikliğe gidilmiş. Bunlardan söz edeceğiz ve bunların sağlığımızla ilgili nasıl bir etkileşime gireceğini anlatacağız" dedi.

Nurol Kültür Merkezinde öğle saatlerinde başlayan program yaklaşık üç saat sürdü.