Sahil Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Turgutreis Günbatımı Plajı’nın sahil düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Sahil Düzenleme Çalışmaları Sürüyor

Bodrum Belediyesi Fen İşleri ekiplerince Turgutreis Günbatımı Plajı’nda yürütülen çalışmalar devam ediyor. Sahillerdeki işgallerin kaldırılması sonrası başlayan çalışmaların sezona yetiştirileceği ifade edildi. Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada şöyle denildi: 

“Turgutreis, özlemle beklediği halk plajına kavuşuyor. Turgutreis Günbatımı Plajı’nın sahil düzenleme çalışmaları, Fen İşleri Müdürlüğümüz ekiplerince hızlandırıldı. Sahil işgallerinin kaldırılmasının ardından başlatılan çalışma, sezona yetiştirilmeye çalışılıyor. Düzenleme işleminin ardından kum serimi ve tesviye çalışmalarının yapılacağı Günbatımı Plajı'nın çevresi de yepyeni bir görünüme kavuşacak. Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Plaj Caddesi ile Günbatımı Plajları arasında kalan ve yapısal işgaller nedeniyle uzun zamandır işlevsiz kalan 7003 Sokak işgallerini, esnafımızın da işbirliğiyle kaldırdı. Bu yaz Turgutreis'te bambaşka bir gün batımı izleyeceğiz.”

Öte yandan Günbatımı’nda yapımı devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı binası da son halini almaya başladı. Uzaktan bakıldığında gemi formu verilmiş mimari yapısı ile cephe giydirmesi son bulup, tabelası asılan binanın iç tasarımı için çalışmaların devam ettiği gözlendi.