Sahillerde Hazırlıklar Sürüyor

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının en çok vurduğu sektörlerin başında gelen turizm sektöründe sezon hazırlıkları devam ediyor. Bazı sahillerde şemsiye ve şezlonglar sosyal mesafe aralıklarıyla yerleştirilirken, turizmciler, gelecek olan yerli turistleri beklemeye başladı.

Sahillerde Hazırlıklar Sürüyor

Bodrum'da otellerin hazırlıkları sosyal mesafe kuralları gözetilerek sürüyor. Bazı sahillerde şezlong ve şemsiyeler 3 metre mesafeye uyularak konuldu. Su sporları merkezlerinde de deniz araçlarının temizliği yapılıyor.

Bitez sahilinde işletmeci olan Yasin Ete, hazırlıkları tamamladıklarını belirterek şunları dile getirdi:

"Yavaş yavaş hazırlıkların sonuna geldik. Şezlong mesafelerini, şemsiye mesafelerini ayarladık. İşletmemizdeki hazırlıkları tamamladık. Sosyal mesafe ayarlamaları yaptık. Masa sandalye mesafelerini, yiyecek içecek kısmındaki mesafeleri ve işletmemizi dezenfekte ettirdik. Bir an önce virüsün ülkemizi ve Dünyayı terk etmesini bekliyoruz. Yasakların kalkmasıyla yeniden turizm hareketlenecektir diye düşünüyorum" dedi.

Şemsiye ve şezlongların arasındaki mesafeleri ölçen Tuncay Vuran ise 3 metre mesafe ile şemsiyeleri yerleştirdiğini ifade ederek "Sosyal mesafede şemsiyeleri 3 metrelik arayla, şezlongları ise 1,5 metre arayla yerleştiriyoruz. Bu ölçümleri yaparak sosyal mesafeyi koruyacağız" dedi.

Su sporları merkezindeki deniz araçlarını düzenleyen Abdulrahim Erdem ise tüm yerli turistleri Bodrum'a beklediklerini söyleyerek “Su bisikletlerimiz hazır. Bütün Türkiye'yi sosyal mesafe kurallarına uyma şartıyla Bodrum'a bekliyoruz. Gelsinler Bodrum'da nefes alsınlar" şeklinde konuştu.