Şahısların Tamamı Serbest Kaldı!..

Önceki gün "Küçük yaştaki kız çocuklarının cinsel istismarı, çocuklara uyuşturucu ve uyarıcı madde içirilmesi ve teşvik edilmesi" suçlamasıyla ilgili olarak gözaltına alınıp Bodrum Adliyesi’ne sevk edilen 15 şüpheliden 2’si adli kontrol şartıyla olmak üzere, tamamı serbest bırakıldı.

Şahısların Tamamı Serbest Kaldı!..

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, evlerinden kaçan 12, 13 ve 14 yaşındaki S.Ü., İ.Ö., İ.B. isimli kız çocuklarının tuzağa düşürülüp "Küçük yaştaki kız çocukların cinsel istismarı, çocuklara uyuşturucu ve uyarıcı madde içirilmesi ve teşvik edilmesi" suçlarının işlendiği iddiasıyla ilgili 5 ay süren bir çalışma başlattı. 

Kız çocuklarının alınan ifadeleri, mağdurlara yaptırılan fotoğraflı teşhisler, telefon incelemeleri, araştırma ve soruşturmalar ile istihbari çalışmalar neticesinde; 3 kız çocuğuna yönelik, anılan suçlarını işledikleri iddia edilen toplam 27 şüpheli şahıs ile ilgili olarak, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden 17.06.2020 günü sabah saatlerinde eş zamanlı olarak operasyon yapıldı.

Operasyon neticesinde; Muğla ili ve ilçelerinde ikamet eden 20 şüpheli şahıstan; Bodrum ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 9 şüpheli şahıs, Ortaca ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 şüpheli şahıs, Milas ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 şüpheli şahıs, Dalaman ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen 2 şüpheli şahıs olmak üzere toplam 15 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Adreslerinde tespit edilemeyen 5 şüpheli şahsın yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi. Muğla ili dışında ikamet ettikleri tespit edilen 7 şüpheli şahıs ile ilgili olarak yakalanmaları ve ifadeleri alınmak maksadıyla Bodrum C. Başsavcılığınca ilgili birimlere talimat yazıldı. 

Gözaltına alınan 15 şahıs Jandarma'daki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri arasında adli makamların karşısına çıkarıldı. 

Adkiyedeki işlemlerinin sonrasında gözaltındaki şahıslardan 2 tanesi adli kontrol şartıyla olmak üzere, tamamı serbest bırakıldı.