Sahte Kimlikle Tapuda Yakalandı!..

Bodrum’da başkasına ait kimlikle işlem yapmaya çalıştığı öne sürülen Libya uyruklu bir şahıs, polis ekiplerince gözaltına alındı.

Sahte Kimlikle Tapuda Yakalandı!..

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, bir kişinin başkasına ait kimlikle tapu satışı yapacağı ihbarı üzerine harekete geçti.

Ekipler, işlem sırasını bekleyen Adel G'yi yakaladı. Şüphelinin üst aramasında, kendisine ait olmayan kimlik belgesi ele geçirildi.

"Resmi belgede sahtecilik ve nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla gözaltına alınan Libya uyruklu şüphelinin, Yabancılar Büro Amirliğine teslim edildiği bildirildi. 

Öte yandan sahte kimlikle yakalandığı ifade edilen şahsın gayrimenkul danışmanı Kent Haber’e ulaşarak şunları dile getirdi:

“Benim müşterim olan A.G. Bodrum’daki dairesini satmak için dün sabah Fransa’dan geldi ve tapuya gitti. O aynı zamanda Türk vatandaşı. Türkiye’de bıraktığı kimliğini de yanına aldı. Tapuda sıra geldiğinde kimliğindeki fotoğrafın kendisine ait olmadığını fark etti ve tapuda çalışan memuru ‘bu benim fotoğrafım değil’ diyerek kendisi uyardı. Onun üzerine memur polise haber verdi. Polis geldi, götürdü, işlemlerin ardından da serbest bıraktı. Onun kimliğinin üzerine başkasının fotoğrafını kimin yapıştırdığını bilmiyoruz. Zaten polisteki işlemlerin ardından tekrar tapuya geldik, satışı yaptık.”