Salça Yaparken Çatıdan Kamyonet Girdi!

Bodrum'da bir evin çatısından içeriye kamyonet girdi, kazada 2 kişi yaralandı. Evinde torunuyla birlikte salça yapan yaşlı teyze ise evin içerisindeki kamyoneti görünce şoka girdi.

Salça Yaparken Çatıdan Kamyonet Girdi!

Göltürkbükü mahallesi Deniz Caddesi üzerinde yaşanan ilginç kazada yokuşta park halinde duran 48 UN 607 araç, freni boşalarak bir anda caddeye çıktı. O esnada yolda seyir halinde olan 34 FE 1563 plakalı kamyonetin sürücüsü Bahattin Karatay, otomobile çarpmamak için ani bir manevra yaptı. Manevra sonrasında direksiyon hakimiyetini kaybeden Karatay, yol kenarından bulunan evin çatısından içeriye girdi. Çatıyı ve duvarları kırıp içeri giren kamyonetin içinde bulunan Şoför Karatay ile Ozan Çelik hafif şekilde yaralandı.

Evinin bahçesinde torunu Selenay Özen ile ev salçası yapan Ayşe Çağlar bir anda evin içerisinde kamyonet görünce şoka girdi. Çağlar fren sesi duyduğunu ve daha sonra kamyoneti evin içerisinde gördüğünü ifade ederek “Domates salçası yapıyordum. Bahçede otururken bir ses geldi. Oturduğum yerden kalkamadım. Kamyoneti evin içerisinde görünce korktum. Bağırarak kaçtım, çok korktum. Kendimizi dışarıya zor attık, elim ayağım tutmadı korkudan” ifadelerini kullandı.

Kazayı gören çevre sakinleri ise olayın şokunu atlatır atlatmaz araçtakilerin yardımına koştu. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ve Jandarma ekiplerinin de yardımıyla kamyonetten çıkarılan sürücü Karatay ve yanındaki Ozan Çelik hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili jandarma ekipleri soruşturma başlatırken yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Görgü tanıkları ise kazaya yokuşta freni boşalan sürücüsüz bir aracın sebep olduğunu söyledi.