Saldırıya Uğrayan 50 Koyun Telef Oldu!

Bodrum’da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan, bir kısmı da kurtulmak için denize atlayan koyunlardan 50’ye yakını telef oldu. Koyunların ölüleri sahile vururuken 10 koyunun ise halen kayıp olduğu öğrenildi.

Saldırıya Uğrayan 50 Koyun Telef Oldu!

Yalıkavak Küdür Yarımadası’nda Cafer Acar isimli vatandaşa ait koyunlar, sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Bölgeye giden Cafer Acar, koyunları ve kuzularını kanlar içinde yerde görünce büyük şok yaşadı. 

Saldırı esnasında bazı koyunların ve kuzuların ise denize atladığı öğrenildi. Denize atlayan hayvanlardan 10 tanesi, Erdemil mevkiinde kıyıya vurdu. 

Toplamda 50 koyununun telef olduğu, 10 koyunun ise halen kayıp olduğu bildirildi. Saldırıdan yaralı kurtulan koyunların tedavisi ise sürüyor. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri bölgeye giderek inceleme yaptı. 

Kent Haber’e açıklama yapan Cafer Acar, telef olan koyunların bazılarının gebe olduğunu ifade ederek şunları dile getirdi:

“Benim Küdür Yarımadası’nda 160 koyunum var. Koyunlar Yarımada’da kalıyor, otluyor. Önceki gün sabah gittiğimde çok sayıda hayvanımın kanlar içinde yerde yattığını gördüm. Yanlarında da 6 köpek vardı. Köpekler beni görünce kaçtı. Toplamda 50 koyun ve kuzum telef oldu. Saldırıdan kaçanlar Erdemil’de ölü şekilde sahile vurmuş. 10 koyunum da kayıp. Ölüsü de dirisi de yok. Toplamda 60 bin TL zararım var. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri geldi, inceleme yaptılar. Son zamanlarda köpeklerin saldırıları arttı. Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.”