SALI GÜNÜ RÜZGAR ŞİDDETİNİ ARTIRACAK!..

Ülke genelinde 5 bölgede etkili olan Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtınanın, Yarın (Salı)...

SALI GÜNÜ RÜZGAR ŞİDDETİNİ ARTIRACAK!..
Ülke genelinde 5 bölgede etkili olan Kuvvetli Rüzgar Ve Fırtınanın, Yarın (Salı) günü şiddetini daha da artırması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda yarın 10:00 ila 19:00 saatleri arasında Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz için kuvvetli rüzgar ve kuvvetli fırtına uyarısı yaptı. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, Marmara'nın güneyi, Ege bölge geneli, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/sa, yer yer 100 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması yönünde vatandaşlar uyarıldı.

Bodrum'da da salı akşamı saat 19:00'a kadar etkili olması beklenen kuvvetli rüzgarın Doğu Güneydoğu yönünden esmesi ve saatteki hızının zaman zaman 50 kilometreyi bulacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji bölgede sağanak yağışında etkili olacağı uyarısında bulunuyor.