ŞAMPİYON FOLKLÖRCÜLER İÇİN KERMES DÜZENLEDİLER…

Türk Halk Oyunları Federasyonu “Kulüpler Arası Muğla İl Birinciliği Yarışması”na...

ŞAMPİYON FOLKLÖRCÜLER İÇİN KERMES DÜZENLEDİLER…
Türk Halk Oyunları Federasyonu “Kulüpler Arası Muğla İl Birinciliği Yarışması”na katılacak olan Bodrum Ortakent-Yahşi Spor Kulübü öğrencilerinin velileri, Bodrum Belediye meydanında bir kermes düzenledi.

Türk Halk Oyunları Federasyonu'nun 2015-2016 faaliyet programında yer alan “Kulüpler Arası Muğla İl Birinciliği Yarışması” 04 Mart Cuma günü saat 18:00’de Bodrum Binnaz Karakaya Spor Salonunda yapılacak. Yarışmaya il çapında toplam on kulüp katılacağı öğrenilirken, Bodrum’dan da geçen yılın Türkiye birincisi Bodrum Ortakent-Yahşi Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi ve Bodrum Karya Çiçekleri katılıyor.

Bodrum Ortakent-Yahşi Spor Kulübü Halk Oyunları yararına veliler ile birlikte kermes düzenlediklerini söyleyen Çiğdem Özcan şunları söyledi;

“Bodrum Halk Oyunları yararına bu gün kermes yaptık, öğrenci velilerimiz ile birlikte. 4 Mart’ta yapılacak olan il yarışmasına katılmak için eksik olan aksesuar ve kostümlerimizi tamamlamak amaçlı yardım kermesi düzenledik.”

Özcan kulübe gelir sağlamak amacı ile önümüzdeki hafta da yine veliler ile birlikte Ortakent Pazaryerinde keşkek pilav ve ayran satışı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Bodrum Ortakent-Yahşi Spor Kulübü Halk Oyunları yararına gerçekleştirilen kermesten alışveriş yapan Bodrum Çarşı Mahallesi Muhtarı Zerrin Muğlalı kulübe katkı vermeye çalıştıklarını ifade ederek “Çocuklarımız yarışmaya gidiyorlar. Bizde bir şeyler alarak onlara katkı sağlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl Türkiye birinciliğini kazanan Bodrum Ortakent-Yahşi Spor Kulübü bu seneki yarışmada da yine iddiasını sürdürüyor.