ŞAMPİYON PROVEZZA OLDU

Bodrum'da yelkenlilerin yarıştığı 'Dragon Sonbahar Kupası'nın ikinci ayağında, 'Provezza'...

ŞAMPİYON PROVEZZA OLDU
Bodrum'da yelkenlilerin yarıştığı 'Dragon Sonbahar Kupası'nın ikinci ayağında, 'Provezza' isimli tekne birinci oldu.

Milta Marina A.Ş. ve Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından 27-30 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Dragon Sonbahar Kupası'nın ikinci etabında 8 teknede toplam 23 kişi yarıştı. Dragon Sonbahar Kupası'nda şampiyonanın ilk günü rüzgar kuvvetinin limitlerin altında olması nedeniyle start verilemedi. İkinci gün ise yine yetersiz rüzgar nedeniyle tek yarış yapılabildi. Şampiyonanın son gününde ise rüzgar etkili olunca yedi yarış yapıldı. Serinin sonunda Ali Tezdiker, Özgün Fırtına ve Simon Fry'ın yarıştığı 'Provezza' isimli tekne Türkiye şampiyonu oldu. İkinciliği Ali Cengiz Ün ve Burçin Aytunç'un kullandığı 'Therapie', üçüncülüğü ise Azat Baykal, Selim Erdil Uzaltan ve Sercan Büyüksöylemez'in kullandığı 'Elif' isimli tekne elde etti.

Şampiyonanın sonunda düzenlenen törende ilk üç dereceye giren takımlar, plaketle ödüllendirildi. Dereceye girenlere yelkenli tekne şeklinde tasarlanmış olan plaketlerini Türkiye Dragon Birliği Başkanı Ali Doğaner, BAYK Komodoru Ömer Karacalar ve Yat işletmecisi Erdem Ağan verdi.

Dragon Sonbahar Kupası'nın 3-4 Eylül'deki birinci etabında yarışan teknelerden 'Therapie' birinci olurken, 'Provezza' ikinci, 'Champagne' ise üçüncü sırada yer almıştı.