ŞAMPİYON TAKIMIN BAŞKANINDAN KENT’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ…

2015-2016 Sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligini şampiyon olarak bitiren...

ŞAMPİYON TAKIMIN BAŞKANINDAN KENT’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ…
2015-2016 Sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligini şampiyon olarak bitiren Kırçiçeği Bodrum Basketbol Kulübü'nün Başkanı Yiğit Özmen, Kent TV’yi şampiyonluk kupasıyla ziyaret etti.

Kent Medya Grubu yayın organlarının sezon boyunca takımlarına verdiği desteğe teşekkür etmek için şampiyonluk kupası ve şampiyon takımın çerçeveletilmiş bir posteriyle Kent Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz’ı ziyaret eden Özmen, önümüzdeki yıl hedeflerinin Süper Lige çıkmak olduğunu ve bu hedefe ulaşmak için takımın bu yıl daha da güçlendirildiğini söyledi.

Kazandıkları başarının gururunu paylaşmak ve desteklerinden dolayı Kent TV ve Dr. Oğuz Poyraz’a teşekkür ziyaretinde bulunduğunu ifade eden Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı Kulübü Başkanı Yiğit Özmen, Bodrum'da 2008 yılından bu yana basketbol ile ilgili yaptığı tüm girişimlere Kent Medya Grubunun hep destek olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

"Bodrum'da basketbol ile ilgili çalışmalarımıza başladığım ilk günden bu yana yanımda oldu. Kent TV olarak destekçimiz oldu. Haber anlamında ve her anlamda. Bende kupamızla birlikte kendisine teşekkür etmeye geldim. 2008'de başladıktan sonra iki sene erkeklerde mücadele ettik. Bu sene de bayan takımını organize ettik. İlk senemizde şampiyon olduk. Bu sene de geçen seneki kadromuzun yüzde 70’ini koruyarak, 3 yeni transfer ile yine Bodrumumuzu birinci ligde çok iyi temsil edecek bir takım oluşturduk. Bunun yanına bir de Amerikalı bir oyuncu transfer etmeyi düşünüyoruz. İnşallah, yine en iyi şekilde Bodrum’u temsil edecekler” dedi.

Bodrum Basketbol olarak mevcut altyapıyı güçlendirerek devam ettiklerini ifade eden Özmen, sponsorların destekleri ile basketbol okullarını ücretsiz olarak organize ettiklerini söyledi. Bodrum’da basketbolun çok sevildiğini ve Bodrum’un basketbola çok yakın olduğunu kaydeden Özmen konuşmasını şöyle tamamladı;

“Bodrum’da eskiden beri bir basketbol kültürü var. Ben gelmeden önce de vardı. Çok emek veren ağabeylerimiz ve arkadaşlarımız vardı. Basketbol Bodrum’a uzak değil. Bu nedenle bizim yaptığımız organizasyon da hemen benimsendi” dedi.

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı Kulübü Başkanı Yiğit Özmen’in Kent Medya Grubunu ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz ise şöyle konuştu;

“Son yıllarda özellikle amatör sporlarda çok büyük başarılar elde ediliyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de kuşkusuz Bodrum Basket takımının kazandığı bu şampiyonluk. Bodrum’un sadece bir tatil beldesi olmasının dışında hem dışarıdaki tanıtım açısından, hem de Bodrum’daki gençlere spor alışkanlıklarının ve doğru bir yaşam kültürünün edindirilmesi anlamında yapılan bu çalışmaların çok değerli olduğuna inanıyorum. Bu inanç çerçevesinde de elimizden geldiği kadar, gücümüz yettiği kadar hem Bodrum Baskete, hem Bodrum Spora ve diğer tüm amatör sporlar ile uğraşan arkadaşlara destek veriyoruz. Başarılarını kutluyor, bu nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Amatör sporlar için çaba içinde olan takımlara ve sporculara destek veren tüm kurum ve kuruluşları da tebrik ettiğini ifade eden Dr. Poyraz, Kırçiçeği Bodrum Basket sayesinde önümüzdeki yıldan sonra Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük takımların Bodrum’da izlenebileceğini ve bunun çok önemli olduğunu ifade ederek, son birkaç yıl içinde gelen önemli başarıların Bodrum için çok umut verici olduğunu da sözlerine ekledi.