Sanat İyilikle Buluştu...

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın eskiyen minibüsünün değiştirilmesine kaynak sağlamak için Bodrum Golf ve Tenis Kulübünde müzayede düzenlendi.

Sanat İyilikle Buluştu...

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın eskiyen minibüsünün değiştirilmesine kaynak sağlamak için Bodrum Golf ve Tenis Kulübünde müzayede düzenlendi. Bodrum Belediyesinin ve Bodrum Golf ve Tenis Klübünün sponsorluğunu üstlendiği gecede, ünlü müzayedeci Uğur Batur, birbirinden değerli 70 parça eseri ve Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı çocuklarının seramik ve mozaik atölyelerinde üretilen ürünleri satışa sundu. Yoğun bir katılımın olduğu gecede 63 parça kıymetli eser yeni sahiplerini buldu.

Bodrum’da yaşayan 36 hayırsever iş insanının girişimiyle kurulan ve 23 yıldır engellileri hayata bağlayan bir eğitim ve rehabilitasyon yuvası olarak hizmet veren Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına bir müzayede gerçekleştirildi. Müzayedeyi vakıflar ve dernekler yararına düzenlediği başarılı organizasyonlarla tanınan ünlü müzayedeci Uğur Batur yönetti. 

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, yaptığı konuşmada “Vakfımız 23 yıldır Bodrumun Engellilerine hizmet ediyor. Bu vakfa emeği geçenleri ve bugüne gelmesini sağlayanları saygı ve mihnet ile selamlıyorum. Vakfımız, belediyemizin, kamu kurumlarımızın, odalarımızın, siz hayırseverlerin ve misafirlerimizin katkısı ile daha da büyümekte ve örnek bir model olarak, 180 engelliye, yüksek standartlarda özel eğitim, rehabilitasyon, fizyoterapi hizmetleri vermektedir. Seramik, mozaik, tekstil, cam füzyon, müzik ve dans atölyeleri ile de sosyal hayat ve ekonominin içinde yer almalarını sağlamaktadır. Bu hizmetleri verdiğimiz engellilerimizi evlerinden alıp evlerine bırakıyoruz. Bunun için her bir minibüsümüz en uzağı 70 km olan mesafeye gitmekte ve günde 4 yada 5 sefer yapmaktalar. İşte bu minibüslerimizden biri çok eskidi, bakım masrafları çok arttı. Düzenlemekte olduğumuz bir dizi etkinlikte siz değerli hayırseverlerin katkısı ile bu aracımızı yenilemeyi planlıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu güzel mekan olan Bodrum Golf Klübünün yönetim kurulu başkanı, hayırsever işadamı Sayın Fikret Öztürk iki minibüsümüzün bir yıllık yakıt giderini üstlendiler. Kendilerine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana desteklerini aldığımız Bodrum Belediyesine ve Başkan olmadan evvel de destekçimiz olan Bodrum Belediyesi Başkanımız sayın Ahmet Aras’a, siz değerli vakıf dostlarımıza, hayırseverlerimize, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı ailesi olarak katılımlarınız ve destekleriniz için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum, iyi ki varsınız” dedi.

Geceye katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı konuşmada “Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı, engellilerimize hizmet veren örnek bir vakıf olup tüm Türkiye’ye örnek olacak modeli başarı ile yürütmektedir. Hem rehabilitasyon hizmetleri verip hem de Engellileri ve ailelerini hayatın her alnına taşıyan Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yöneticilerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum. Bodrum her işin en iyisini yapmalı, siz de öyle yapıyorsunuz. Engellilerimiz ve başkaca dezavantajlı guruplarımız ile ilgili konuları çok önemsiyoruz. Bodrum Belediyesi olarak konu ile ilgili çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız. Geldiğiniz için, vereceğiniz katkılar için şimdiden çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bir özel teşekkür de bu güzel mekana, Bodrum Golf Klübüne. İyi eğlenceler diliyorum" dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, geceye verdikleri destekler için Müzayedeci Uğur Batur, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Bodrum Golf ve Tenis Kulübü Müdürü Caner Tuna’ya Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencilerinin hazırladığı seramik plaketlerden takdim etti.

Hayırseverlerin ilgiyle katıldığı müzayede de 63 parça kıymetli eser sahiplerini bularak Bodrum Engelliler sağlık vakfına bağış oldu.