SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI

Muğla Valisi Amir Çiçek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen...

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANILDI
Muğla Valisi Amir Çiçek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü'ne katıldı.

Yürüyüşe Vali Çiçek'in yanı sıra Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Vali Çiçek “Güvenlik güçlerinin; geçmişte olduğu gibi, bu gün de kar, soğuk demeden vatan savunması için her zaman görev başında olduklarını belirten Vali Çiçek, "Muğla bugün Sarıkamış şehitleri için tek yürek olarak Sarıkamış şehitlerinin 102. Anma yürüyüşünü yapacağız. Ecdadımız Nasıl Sarıkamış'ta eksi 40 derecede, o soğukta ve karda vatanı, milleti, bayrağı için canını düşünmeden savaştıysa, Bizlerde Çanakkale'de göğsünü siper eden, ülkemizi paylaşmak isteyen o güçlere karşı tek vücut olmuş milletimiz gibi, Kurtuluş savaşında yurdumuzu paylaşmak isteyen düşmanlara karşı İzmir'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da canını ortaya koyan o şehitlerimiz gibi, kanlarını akıtmış o gazilerimiz gibi, bize bırakılan bu vatanı koruyup, bu bayrağı en iyi yere taşıyacağız” diye konuştu.

Güçlenen Türkiye’nin hazmedilemediğini belirten Vali Çiçek “Terör örgütleri bir olmuşlar Ülkemizin güçlenmesini durdurabileceklerini bu vatanı parçalayabileceklerini zannediyorlar. PKK'sı, FETÖ'sü, DEAŞ'ı, DHKP-C’si hangisi olursa olsun adı ne olursa olsun bizleri terörle yok edemeyeceğini, vatanımızı bölemeyeceklerini, bayrağımızı indiremeyeceklerini, ezanlarımızı susturamayacaklarını, istikbalimizi, milli irademizi teslim etmeyeceğimizi 15 Temmuz'da bir kez daha gösterdik ve göğsümüzü siper ettik. Ecdadımızın kanları ile yoğurulan bu vatan toprağını kanımızın son damlasına kadar savunacağız. Bu vesile ile Sarıkamış şehitlerimize, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

İl Müftüsü Abdurrahman Koçak’ın yaptığı dua akabinde Cumhuriyet Meydanından başlayan yürüyüş Akyol güzergâhından devam ederek Muğla Şehitler anıtı önünde Vali Çiçek’in teşekkür konuşması ve Sarıkamış şehitleri için yapılan lokma dağıtımı ile son buldu.