Sarıyaz Konserine Yoğun İlgi

Sarıyaz Konserine Yoğun İlgi

Tamamen amatör koristlerden kurulu Bodrum Çoksesli Korosu, “Sarıyaz Konseri” gerçekleştirildi. 

İlkin Tokay ve eşi Defne Kozanoğlu Tokay tarafından 2017 yılında kurulan ve tamamı amatör koristlerden oluşan Bodrum Çoksesli Korosu, Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde bir konser verdi.

Yoğun ilginin olduğu konserin ilk bölümünde yaklaşık 50 kişiden oluşan Çoksesli Koro, Türkçe eserlere yer vererek “Gün be gün yaşanan”, “Fani hayat”, “Kalpten dudaklara”, “Ben bir yeşil fenerim”, “Pınar başı burma burma” adlı eserleri seslendirdi. 

İkinci bölümde ise Yann Tiersen, Sebastian Bach, Frederic Chopin, Ludwig Van Beethoven gibi sanatçıların eserleri seslendirildi. Yine konserde Dünya’da izlenme rekorları kıran Game Of Thrones dizisinin müziği de seslendirildi. 

Yine konserde 9 yaşındaki Ekin Yazıcı ve Elâ Yazıcı adlı piyanist ikizler performanslarıyla yoğun alkış aldı. Ela Yazıcı ayrıca Schubert'in Ave Maria'sında Devne Kozanoğlu Tokay'a eşlik etti.

Konser hakkında konuşan koronun Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni İlkin Tokay, “3 ay boyunca yüksek bir tempoyla, disiplin içinde yoğun bir çalışma sonucunda yepyeni bir repertuar hazırlayarak bu konseri verdik. Amatör insanlardan kurulu bir çoksesli koroda, bu kadar kısa sürede bu kadar esri hazırlayıp konserde sunabilmek mucize gibi. Bodrum Müzikâl Tiyatrosu ve Bodrum Çoksesli Korosu yıl boyunca çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Koro 2020 yılında Bodrum’un yanı sıra yurt içi ve yurtdışında konserler vermeye hazırlanıyor.” diye konuştu.