SARUHAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim...

SARUHAN ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim öğretim yılının ilk gününde Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu’nda düzenlenen törenlere katıldı.

Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu bahçesinde düzenlenen törene Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, Yalıkavak Belediyesi meclis Üyesi emekli öğretmen Nevcihan Özcan, okul müdürü Muzaffer Çakmak başta olmak üzere öğrenciler ve aileleri katıldı.

Okul bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Öğrencilerin hazırladığı programla devam eden törende öğrencilere ve ailelerine seslenen Mustafa Saruhan başarılı bir eğitim yılı diledi. Saruhan şunları söyledi:

“Yeni bir eğitim ve öğretim yılı başındayız. Biz de yine sizlerle beraber olmaktan çok mutluyuz. Bu yılın hem sizlerin hem de tüm ülkemizdeki gençlerimiz için başarılı geçmesini, huzurlu olmasını diliyorum. Her şeyin başı sağlık, huzur ve kendi içimizdeki birlik beraberlikten geçiyor. Bunlar olmazsa huzurlu olamıyoruz. Çocuklarımıza daha iyi eğitim ve öğretim alacağı alanlar yaratmalıyız. Onun için önce biz yöneticiler sonra siz değerli büyükleri ailelerine görev düşüyor. Bizler çocuklarımıza en iyi imkanları ortamları sağlamakla mükellefiz. Bu bilinçle çalışmak durumundayız. Çocuklarımız yaz tatilinde dinlenmiş belli. Hepsi cıvıl cıvıllar. Heyecanla biran önce derse başlamak istiyorlar. Bu anlamda hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin desteklenmesi gerekiyor. Siz velilere çok önemli görevler düşüyor. Zor hava koşullarında çocuklarınızı okula getireceksiniz. Biz bütün bunlara katlanmak zorundayız. Sağlıklı, aydın, çağdaş nesiller yetiştirmek için çocuklarımızın iyi eğitim alması için mücadele etmek zorundayız. Bu anlamda hepinize iyi bir eğitim öğretim yılı diliyorum.”

Mustafa Saruhan Yalıkavak Neşe Doğan İlkokulu’nda düzenlenen törenin ardından beldede bulunun diğer okulları da ziyaret etti.